Sağlık

Çöp Kutusunun Altına Pamuk Koymak Ne İşe Yarar?

Günlük yaşantı içinde yemek yaparken birçok şey çöpe atılmaktadır. Çeşitli sebze atışların çiğ ya da pişmiş yemek atıklarına kadar uzanan liste ise çöpün pis kokusunun artmasına etki eder. Hatta bazı bileşenler sonrasında ise çöp kutunuza yerleşen kötü koku çöpünüzü atsanız bile kalıcı olur ve kokuyu evinize yaymaya devam eder.

Slime Nedir

Çöp kutusundan gelen kokudan korunmak için çöpünüzü günlük olarak atmanız önerilir. Eğer böyle bir imkânınız yok ise kaliteli çöp poşeti kullanmanız da sorunun çözümlenmesi için destek olacaktır.

Çöp kutusundan eve yayılan kokunun önlenmesi için yapılacak olan uygulamalardan birisi de pamuk yumağıdır. Çöp kutunuzun altına yerleştireceğiniz pamuk yumağına esansiyel yağ dökmeniz ise çöp kokusunun yayılmasını önleyerek çöp kutunuza da kokunun sinmesine engel oluşturacak olan etkendir. Bu uygulama da kullanacağınız esansiyel yağ da son derece önemlidir.

Pamuk Yumağına Kullanılabilecek Olan Esansiyel Yağlar.

Çöp kutunuzun en altına koyacağını esansiyel yağa batırılmış olan pamuk elbette çöpünüzün sürekli mis gibi kokmasına sebep olmaz. Fakat çöp içinde oluşan kötü kokunun kısa süre içinde ev içine yayılmasına engel olacaktır. Çöp kutunuzun altında yerleştireceğini pamuk yumağı için limon yağı kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra narenciye ya da portakal, greyfurt gibi yağları da pamuk yumağında kullanmanız mümkün. Dilerseniz çay ağacı yağını da tercih edebilirsiniz.

Join The Discussion