Güzellik

Dudak Üstü Kırışıklıklarının Sebebi Sigara Olabilir!

Güzelliği olumsuz etkileyen etkenlerden biri de dudak üstünde oluşan kırışıklıklardır. Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri olan ve güzelliğe gölge düşüren bu kırışıkların neden kaynaklandığı merak edilen konulardan biridir. Bu bölgede kırışıklığın yaşanmasında en önemli faktörün kopan kolajen doku olduğunu bildiren uzmanlara göre, sigara içilmesi bu bölgede kırışıklıkların daha erken yaşta medyana gelmesine neden oluyor.

sigara

sigara

Sigara Cildi Nemsiz Bırakıyor

Sigaranın cildi ne kadar olumsuz etkilediği artık herkes tarafından biliniyor. Cildi nemsiz bırakan ve erken yaşta kırışıklıkların oluşmasına neden olan sigara, içilirken yapılan dudak hareketleri nedeniyle dudak üstünün de 35 yaş itibariyle kırışmaya başlamasına neden oluyor. Nemsiz kaldığı için doğal yapısını kaybeden ve büzüşen dudak üstü, dikey ve derin çizgilerle dolmaya başlıyor. Kolajen kırıklarının söz konusu olması ile meydana gelen bu sorundan kurtulmak mümkün, ancak en iyi yöntem elbette sigarayı hemen şimdi bırakmak!

sigara içmek

sigara içmek

Çeşitli estetik uygulamaları ile dudak üstü bölgesi kısa sürede kırışıklıklardan uzak ve pürüzsüz bir hale getirilebilir. Ancak bunlar kalıcı unsurlar değildir. Üstelik alanında uzman kişilerce yapılmazsa istenmeyen problemlerin yaşanması da söz konusu olabilir. Dudak üstüne düzenli olarak peeling yapmak, kaliteli markaların sunduğu nemlendirici kremleri kullanmak ve sigarayı bırakmak kendiniz için yapabileceğiniz en iyi atılım olabilir. Hem paranız cebinizde kalsın hem cildiniz sağlıklı kalsın. Seçim sizin!

Join The Discussion