Dekorasyon

Ev İçinde Kendinize Yapacağınız Dinlenme Köşeleri

Ev özellikle stresten arındığınız ve dış dünyadan uzaklaştığınız bir mekandır. Bu sebeple ev dizaynı yaparken kendinize dinleneceğiniz ve her zaman rahat edeceğiniz bir alan oluşturmalısınız. Rahat olmasının yanı sıra göze de hitap etmelidir. Evinizin bazı mekanlarını özellikle sevdiğiniz alanları kendiniz içi dinlenme köşesi haline getirebilirsiniz.

Dinlenme Köşeleri

Dinlenme Köşeleri

Eviniz için Dinlenme Köşeleri Örnekleri

Dinlenme köşelerinde huzurlu şekilde kitap okuyabilmeli ya da uyuyabilmelisiniz. Tekli koltuk ya da Josephine koltuklar sizlerin dinlenme köşeleri için uygundur. Aydınlatma sistemi ise gözleri yormamalı ve koltuğa çok uzak olmamalı. Küçük ama şık bir sehpa ise dinlenme köşenizi tamamlayacak önemli unsurdur.

Dinlenme Köşeleri

Dinlenme Köşeleri

Sakin bir bölümü kendinize dinlenme alanı olarak seçmelisiniz. Elektronik alanlardan uzak durmalı ve dikkatinizi bozan eşyaları uzak tutmalısınız. Odalarınızın genişliğine göre kendinize dinlenme alanı yaratabilirsiniz. Loş aydınlatma sistemi her zaman sakin alanlarda kullanılır. Küçük bir puf ise dinlenme alanınıza şıklık katar.

Sade bir görünüm istiyorsanız küçük minderlerle köşenizi donatabilirsiniz. Yumuşak bir halı ve çekmece olarak kullanacağınız eskitilmiş bir sandık, alanınızı daha güzel hale getirebilir. Sadece kendiniz için değil çocuklarınız için de bu tarz alanlar, odalarında yaratabilirsiniz. Pencere kenarlarına konulacak rahat koltuklar da aynı şekilde dinlenme alanı yapacağınız yerler arasında sayılır. Dinlenirken huzur duymalı ve bir o kadar da stresinizden arınmalısınız. Seçtiğiniz dinlenme köşelerini çok iyi tercih etmeli ve sizi rahatlatan eşyaları koymalısınız.

Join The Discussion