Güzellik

Kalıcı Makyaj Uygulaması Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması, sadece tek kullanımlık olarak uygulanabilen ve deri altına renklerin yerleştirilmesi ile uygulanabilen bir makyaj çeşididir. Gündelik hayatı içerisinde makyaj yapmaya fazla vakit ayırmak istemeyen ya da makyaj ile ilgili sorunu olan kişilerin tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamaları son derece güvenilirdir. Şişli kalıcı makyaj salonlarında da uygulanabilen bu uygulama sayesinde sizler de yüzünüzün daha estetik bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Lokal anestezik kremin uygulanması ile başlanan süreç içerisinde herhangi bir şekilde acı ya da ağrı hissetmezsiniz. Makyajın yapılacağı süre, uygulamanın hangi bölgeye yapılacağı ve o bölgenin durumu ile doğru orantılı şekilde değişebilir. Bütün yüzünüze makyaj yapılması gerekiyor ise, kalıcı makyaj uygulaması ortalama olarak 2 ile 3 saat kadar sürebilir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamasını yaptırdıysanız sonraki ilk 3-4 gün boyunca temizliğinize ve bakımınıza ek bir özen göstermeniz daha doğru olacaktır. Uygulamanın yapıldığı yere su değdirilmesi de zararlı olabilir. Uzmanlar tarafından tavsiye edilmiş nemlendiricili kremlerin de kısa bir süre boyunca kullanılması gerekebilir.

kalici-makyaj-mehmettatli-mecidiyekoy

Renklerin kaybolmaması ve kendi özelliklerini kaybetmemeleri için güneş ışınlarından da bir süre boyunca korunmanız tavsiye edilmektedir. Güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıda olacaksınız mutlaka koruyucu bir krem ile cildinizi koruma almalısınız.

Kalıcı Makyaj Uygulaması için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj yaptırmak istiyorsanız Şişli bölgesinde yer alan salonları veya kuaförleri tercih edebilirsiniz. Ancak bu bölgede bulunan firmaları detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Şişli kalıcı makyaj stüdyolarının güvenilir olduğundan emin olduktan sonra iletişime geçmelisiniz.

Bu noktada profesyonel ve tecrübeli ekibi ile ön plana çıkan Mehmet Tatlı’yı tercih edebilirsiniz. Kalıcı makyaj detaylarını öğrenmek istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/b/sisli-kalici-makyaj adresine göz atabilirsiniz.

Join The Discussion