Güzellik

Karbonatın Saça ve Saç Derisine Faydaları Nelerdir?

Karbonat mucizesi birçok farklı alanda karşımıza çıkıyor. Ev temizliği, cilt temizliği ve tedavileri gibi birçok farklı alanda kullanım imkânını veren karbonat aynı zamanda saça ve saç derisine de sağlığı kazandırıyor. Karbonatın kullanım alanları arasında yer alan saç bakım uygulamalar sayesinde kepek sorununa çözüm bulabilirsiniz. Aynı zamanda saçlara sağlıklı ve canlı bir görüntü kazandırmak içinde karbonat mucizesinden faydalanmanız mümkün.

karbonat

karbonat

Saç köklerinin temizlenmesi, saçlarda oluşan yağ oluşumunun önüne geçme, saç renginin açılması gibi daha birçok farklı alanda saçlara uygulanabiliyor. Saçınızın ihtiyacı olan ph dengesinin korunmasını sağlayan karbonat mucizelerini de saçlarınıza yansıtıyor. Peki, son zamanlarda en çok uygulama yöntemi olarak bilinen şampuana karbonat katılması doğru bir uygulama mı?

Şampuan İçine Karbonat Katmak Doğru mu?

Saç ve saç derisini etkili biçimde temizlemeye yardımcı olan karbonatı direk olarak şampuanınızın içine atmanız doğru bir uygulama değildir. Günlük olarak sürekli kullanım sonrasında saçınıza zararlı etki yaratabilir. Bu sebep ile kullandığınız şampuandan bir miktar şişeye boşatarak içine bir çay kaşığı kadar karbonat koyarak ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda ya da haftada bir kez şampuanlı karbonat karışımına yer verebilirsiniz.

saç bakımı

saç bakımı

Saç temizliğinde de etkili olan karbonatı nişasta ile karıştırarak kuru saçınıza sürerek şampuan bulamadığınız ya da zamanınız olmadığında kullanabilirsiniz.  Sonrasında durulayarak ya da saçınızdan tozu silkeleyerek temiz bir saça kavuşabilirsiniz.

Join The Discussion