Dekorasyon

Misafir Odası Dekorasyon Önerileri

Türkler her zaman misafirperver oluşları ile tanınan bir ırktır. Gelen misafirler en iyi şekilde ağırlanır ve kendilerini iyi hissetmeleri sağlanır. Birçok durumda misafirlere kendi şartlarından daha iyisi sunulmak için çaba sarf edilmektedir. Evlerde yer alan misafir odaları misafirperverliğin gösterilebileceği alanlar arasında ilk sırada bulunur. Misafir odası dekorasyon önerileri ile bu alanları muhteşem bir hale getirmek mümkün.

misafir odası

Konforu Her Zaman Ön Planda Tutun

Evlerde konfor her zaman çok önemli bir etmen. Evin her köşesinin çok konforlu bir yapıda olmasını isteyebilirsiniz. Ancak bazı odalarda temizliği zor olduğu için konforlu malzemeler kullanılamıyor. Misafir odalarında buna bakılmaksınız en konforlu ürünlere yönelebilirsiniz. Devamlı olarak kullanılan bir alan olmadığından temizliğinin çok kolay olmaması sorun yaratmayacaktır.

Açık Renkler En Doğru Karar

Misafir odaları hiçbir zaman evlerdeki en büyük odalar olmuyor. Genellikle salın ve yatak odasının ardından üçüncü en büyük oda konumunda. Bazı durumlarda çocuk odalarının da gerisinde kalıyor. Bunlar düşünüldüğünde böylesine küçük ebatlı odalarda koyu renklerin kullanılması son derece yanlış olacaktır. Bu sebeple de duvarlarda, zemin döşemelerinde, halılarda ve perdelerde açık renklere yönelin.

L Koltuklar En İyi Tercih Olabilir

Alan küçükse ve konfor ön plandaysa akla gelen tek bir mobilya olur; L koltuklar. Alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlayan L koltuklar konfor ile de her zaman ön plana çıkar. Gelen misafirler ile samimi bir ortamın oluşturulması istendiği için L koltuklar muhteşem bir seçim olarak görülebilir. Konforlu bir L koltuk alınarak dekorasyona başlanabilir.

Mobilyaların Boyutunu Küçük Tutun

Hangi kaynağa bakarsanız bakın misafir odası dekorasyon önerileri arasında mobilyaların küçük ebatlarda olmasının gerekli olduğunu göreceksiniz. Çünkü büyük ebatlarda ve çok sayıda bulunan mobilyalar bu alanın boğucu bir yapıda bürünmesine sebep olur. Bazı misafir odalarında tek bir L koltuk ve sehpa yeterli olabilmektedir.

Duvarlarınızı Çok İyi Kullanın

Alanın dar olması duvarların daha önemli bir hale bürünmesine sebep olur. Eğer duvarları doğru bir şekilde kullanmazsanız odanın konforlu bir hale gelmesi son derece zor olacaktır. Televizyon tercih edecekseniz kesinlikle ünite yerine duvara mont etmeyi düşünebilirsiniz. Bunun yanında raflar ya da kitaplık gibi ürünlerin de duvarlarda olması daha doğru bir karar olacaktır.

Canlı Bitki Kullanmaktan Çekinmeyin

Büyük ebatlardaki canlı bitkiler misafir odası dekorasyon önerileri arasında her zaman kendisine yer bulabilir. Alanı oksijen yönünden zenginleştiren bu bitkiler muhteşem bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Join The Discussion