Güzellik

Burun Estetiğinde 3D Mask Dönemi Başladı

Rinoplasti alanında yaşanan son gelişmeler estetik cerrahi alanında büyük yankı uyandırıyor. Tüm dünyada uygulanan en yeni tekniklerin geliştirilmesiyle birlikte bu alanda yapılan çalışmalar da daha fazla dikkat çekmeye başladı. Rinoplasti alanında yaşanan bu gelişmeler 2 farklı tekniğin uygulanmaya başlamasıyla birlikte ivme kazandı. Bu iki yeni tekniğin mimarı ise bir Türk… Uzun yıllardır rinoplasti alanında pek çok çalışmaya imza atan Dr. Yakup Avşar iki farklı teknik geliştirerek bu alanda estetik operasyonların çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesinin de yolunu açmış oldu.

burun estetiği

burun estetiği

Mikro-Rinoplasti ile Estetik Burun Operasyonu

Bu iki teknikten ilki mikro-rinoplasti adını taşıyor. Mikromotor sistemi kullanılarak gerçekleştirilen estetik müdahalelerde Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen özel mikromotor uçları kullanılıyor. Tasarımı Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirildiği için tüm burun müdahalelerinde bu teknik güvenle kullanılabiliyor. Burun kemiğinin şekillendirilmesi, burun ucunun düzeltilmesi ya da hatalı burun ameliyatları nedeniyle ortaya çıkmış olan deformasyonların düzeltilmesinde mikro-rinoplasti tekniği tercih edilebiliyor. Kapalı burun ameliyatlarında endoskopi teknolojisinden de faydalanılarak gerçekleştirilen işlemlerde burun içi dokusunun 30 kat büyütülerek görüntülenmesi mümkün olabiliyor.

Dr. Yakup Avşar bu tekniğin mimarı olmakla birlikte dünya genelinde çok sayıda hekim tarafından tekniğin başarılı bir şekilde uygulanmasını da sağladı. Bu yönde pek çok çalışmaya imza atan Dr. Avşar tekniğin burun ucundan burun köküne kadar pek çok cerrahi müdahalede kullanılabileceğini dile getiriyor. Bu teknik endoskopinin yanı sıra yine Dr. Avşar tarafından geliştirilen 3D mask tekniği ile birlikte kombin şekilde de kullanılabiliyor.

avşar maskesi

avşar maskesi

3D Avşar Mask Tekniği ile Burun Operasyonu

Rinoplasti ameliyatlarında uygulanabilecek yeni tekniklerden bir diğeri de 3D mask ya da 3D Avşar Mask adını taşıyor. Bu teknik ameliyat esnasında değil, ameliyattan önce uygulanan bir metot. Bilindiği gibi burun estetiği ameliyatı olmak isteyen çok sayıda kişi operasyon sonrasında nasıl bir burun şekline sahip olacakları ya da bu burun şeklini yadırgayıp yadırgamayacakları konusunda endişe yaşayabiliyor. Dr. Yakup Avşar tarafından rinoplasti alanına kazandırılan bu teknik de hastaların yaşadıkları bu endişeyi tamamen ortadan kaldırabiliyor.

3D mask tekniğinde öncelikle hasta tarafından hekime burnunun şekli ya da nefes alma problemi gibi burnu ile ilgili yaşadığı sorun aktarılıyor. Ardından nasıl bir burun şekline sahip olması gerektiği belirleniyor. İşte bu noktada yüzdeki altın oran da devreye girebiliyor. Altın oran kapsamında hastanın yüz şekline en uygun olan burun şekli belirlenebiliyor. Ardından hastanın yüz fotoğrafı 3 boyutlu olarak çekiliyor ve dijital ortama aktarılıyor.

Bu yüz şekline hastanın istediği burun şekli kazandırılarak 3D print teknolojisinden faydalanılarak bir maske çıktısı alınıyor. Bu maske de 3 boyutlu olduğundan hasta istediği burun şeklini deneyimleyebiliyor. Bu burun şeklini 3 boyutlu olarak her açıdan görebiliyor ve aynı zamanda dokunabiliyor.

Burun şeklinin nasıl olması gerektiği konusunda hasta tamamen kendini çok daha iyi hissedebiliyor. Aynı zamanda Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknik hekim açısından da büyük kolaylık sağlayabiliyor. Tüm dünyada uygulanmaya başlanan 3D mask tekniği rinoplasti alanında farklı tekniklerle kombine şekilde de uygulanabiliyor. Çünkü ameliyat esnasında değil, ameliyat öncesinde uygulanan bir teknik olduğundan hekimin burun üzerinde nasıl bir şekillendirme yapacağı noktasında da daha sağlıklı kararlar verilebiliyor.

Artık teknolojinin yanı sıra başarılı isimler de estetik cerrahi alanında son derece önemli teknikler geliştirebiliyor. Bu teknikler hekimler kadar hastalar açısından da yüz güldüren gelişmeleri sağlıyor. Artık burun estetiği olmak isteyen her hasta gönül rahatlığı ile operasyon için başvuruda bulunabiliyor.

Join The Discussion