Sağlık

Cilt Yapınıza Uygun Evde Yapacağınız Doğal Kremler

Cildinizi nemlendirmez ve düzenli bakımını yapmazsanız, erken yaşlarda cildinizin elastikiyet yapısını bozar, kırışıklıklara davetiye çıkarırsınız. Cilt yapınıza uygun, evde yapacağınız doğal maskelerle cildinizin nem dengesini sağlayın. Düzenli uyguladığınız kremler ile cildinizin doğal yapısını da korumuş olur ve cildinizi her zaman genç tutarsınız.

cilt

cilt

Tüm Ciltler İçin Ev Yapımı Cilt Kremi

500 gram elmayı püre haline getirin ve tavada ısıtın. Diğer bir tavada ise 50 gram buğday yağı, 1 gram lanolin, 30 gram balmumunu eritin. Eridikten sonra içine hazırladığınız elma püresini ilave edin. 100 gram elma çiçeğini demleyin ve tavadaki karışımın içine ilave edin. 2 dakika ısıtın ve tel süzgeçten geçirin. Cam kavanoza koyun ve buzdolabında saklayarak, kullanın.

Cildiniz çok yağlı ise 1 avuç ısırgan otunu demleyin. İçine 15 gram balmumu ve 45 gram lanolin ekleyin. Biraz ısıtıp içine 125 ml fıstık yağı ekleyin. Isıtın ve cam kavanoza koyun. Buzdolabında saklayabilirsiniz. Kırışıklıkları giderdiği gibi cildinizin kan dolaşımını da hızlandırır.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cildiniz karma ise 2 salatalığı püre haline getirin ve suyunu süzün. Bir tavaya koyun ve içine 125 gram buğday yapı, 45 gram lanolini ekleyin ve ısıtmaya devam edin. Süzdüğünüz salatalık suyunu ısıttığınız kremin içine katın ve karıştırın. Buzdolabında saklayabilir, sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Cildinize eşit bir şekilde nem kazandırır.

Join The Discussion