Teknoloji

Facebook Grup Nasıl Kurulur?

Facebook Grubu, bir zamanlar insanların rastgele kitle yaratmak adına kurdukları gruplar olurken her geçen gün bu grupların daha belirli bir konuya hedef alması şeklinde ilerlemesiyle beraber sonuçlanmıştır. Bazı işlemlerle beraber sizlerde Facebook grubu oluşturabilir ve bu konuda grup yöneticisi olarak, bir topluluk oluşumu içerisinde yer alabilirsiniz. Facebook sayfası ya da Facebook grubu üzerinden siz de etkileşim kazanarak yüksek takipçiye sahip şekilde gruplarınızı kurabileceksiniz.

Facebook grup kurmak için öncelikle herhangi bir şekilde ücret olmadığını bilmenizi isteriz. Bu şekilde açılan gruplarda yönetici, moderatör olabilir ve üye toplayabilirsiniz. Böylelikle grubun amacı tek bir yere hedef alındıysa, bu şekilde grubu yönetme anlamında da çok daha yetkin şekilde kitleyi güçlü bir biçimde yönetebilirsiniz.

Grubu ister açık yapabilir isterseniz de gizlilik ayarlarından kapalı yapabilirsiniz. Böylelikle grup, sadece içeriye katılanlar dahilinde gönderiler görünür olacak şekilde aktif olur. Bunun dışında grubu kurmak için yapılacak aşamalar şu şekildedir:

  • Facebook sayfasına giriş yapınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte aşağı ok yönüne tıklayın.
  • Burada Grup Kur menüsüyle Oluştur seçeneğini bulup, grubu kurmaya başlayabilirsiniz.

Facebook grup kurma aşamaları bu kadar basit ve hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Gizlilik Ayarları menüsünden değiştirilebilir tüm ayarları yaparak, burada tüm işlemleri yapıp tüm ayarlarda değişikliğe gidebilirsiniz. Bununla beraber istediğiniz kişileri dahil edebilir, davet edebilir ya da aynı menü üzerinde var olan kişi listesini görüp gruptan çıkartabilirsiniz.

Grubu kurduktan sonra büyütmek için bir kitle yaratmak önemlidir. Bu konuda bir konu hakkında aynı düşünceye sahip insanları bir arada tutabilmek adına doğru ve ilgi çeken paylaşımları yapabilmek gerekir. Grubunuzun kullanıcısını arttırmak için de grup içerisinde paylaşımlarınızı da grubu açtığınız konu üzerinde yapmanız gerekir. Böylelikle çok daha geniş kitlelere ulaşabilir olacağınız bir grubunuz her geçen gün büyür şekilde olacaktır.

Facebook Grubu ile Neler Yapılabilir?

Geniş ve büyük bir Facebook grubu ile birçok şey yapılabilir. Grup içerisinde bir konu hakkında sohbet edilebilir, güncel bir konu hakkında herkesin fikri sorulabilir. Her zaman eskiden yeniye doğru gönderiler hakkında bilgi paylaşımı yapmak, bununla ilgili dosya paylaşımları ya da benzer paylaşımlarda bulunmak da mümkündür. Grup üyelerinin de grubun duvarına çok çeşitli sorular sorma, çeşitli bildirimlerde bulunma gibi yapabilecekleri çok şey bulunmaktadır.

Join The Discussion