Moda

Vücudunuza Uygun Mayo Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kilo sorunlarınızı ortadan kaldıran ve bedeninizi daha formda gösteren mayolar ile plajda kendinizi daha şık hissedeceksiniz. Vücudunuzun şekline uygun doğru mayo seçimi yaptığınız zaman sorunlu bölgelerinizi de daha rahat kapatırsınız. Armut şeklinde bir vücut yapınız varsa alt kısmı sade üst kısmı ise renkli olan mayo modellerini seçmelisiniz. Üst kısmı renkli ve desenli olursa vücudunuz daha estetik görünüm kazanır. Alt kısmı mutlaka yüksek belli olan bikini ya da mayoları tercih etmelisiniz.

Vücudunuza Uygun Mayo

Vücudunuza Uygun Mayo

Vücudunuza Göre Mayo Seçimi

Göğüs kısmınız büyük ve omuz kısmınız geniş ise dikkati üst bölümden uzaklaştırmak gereklidir. Üst kısımda fazla desen ve renklerden kaçınmalısınız. Balenli kalıplı olan mayo modellerini tercih etmelisiniz. Göğüs kısmınız küçük ise üst kısımda büyük desen, fırfır ya da pileli olan mayo modellerini seçebilirsiniz. Silikon destekli mayo modelleri de iyi bir seçimdir. Küçük göğüslü bayanlar ufak desenli mayolardan kaçınmalı.

Vücudunuza Uygun Mayo

Vücudunuza Uygun Mayo

Atletik bir vücut yapınız varsa mayokinileri rahatça giyebilirsiniz. Fırfır kesimli bikiniler de sizler için doğru seçimdir. Göbeğiniz varsa yüksek belli mayoları tercih etmelisiniz. Mayo modelleri içinde bulunan çaprazlama olan mayolar da aynı şekilde göbek kısmını saklar. Vücut tipiniz kum saati görünümündeyse boyundan bağlı bikini ve mayo modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. tek parça mayoların yanı sıra farklı renklerden oluşan bikinileri de kullanabilirsiniz.

Join The Discussion