Hamilelik

Anne Adayları için Doğum Planı

Hamilelik süreci geldiği zaman anne adaylarının yaşamlarında dikkat etmesi gereken pek çok farklı ayrıntı da ortaya çıkıyor. Doğum gününe en az 1 hafta kaldığı zaman sürecin daha sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi için en ufak ayrıntıya bile dikkat edilmesi gerekiyor.

Hazırlanacak olan doğum planı anne ve bebekler için iki ayrı şekilde ele alınıyor. Anne adayları kendileri için düzenledikleri doğum planında, doğum öncesi ve sonrasında yanlarında kimlerin olmasını istediğini not almalıdır.

doğum planı

doğum planı

Doğumun hangi şekilde olacağı ve bu doğum şekli için ekstra bir hazırlık yapılmayacağının gerekliliği de mutlaka detaylar arasında yer almalıdır.

Anne ve Bebeklere Özel Doğum Planı

Bebekler için düzenlenecek olan doğum planında ise bebeğin doğumundan sonra kimin kucağına ilk olarak verileceği gibi bilgiler not alınmalıdır. Bebeğin bakım odasında annesiyle mi yoksa başka bir kişiyle mi uyuyup uyumayacağı da doğum planı içerisinde yer almalıdır. Evde eğer başka çocuklar var ise bu çocuklar ile kısa süreliğine ilgilenebilecek kişilerin de önceden ayarlanması gerekiyor.

plan yapmak

plan yapmak

Anne ve bebeklere özel çantaların hazırlanması da büyük bir önem taşıyor. Hazırlanacak olan bu çantalara anne ve bebeğin doğumdan sonra ihtiyaç duyacağı eşyaların koyulması gerekiyor. Çantanın doğum sonrasında kolay ulaşılabilecek bir yerde tutulması ve doğuma giderken herhangi bir eşyanın unutulmaması da büyük bir önem taşıyor. Doğum planı çıkartılmadan asla doğuma gidilmemesi gerekiyor.

Join The Discussion