Hamilelik

Normal Doğum Nasıl Kolaylaşır?

Doğum yapmak dünyaya yepyeni bir insan getirmek son derece kutsal olmasına rağmen birçok kadının korkulu rüyasıdır. Çocuk sahibi olmak isteyen kadınları düşündüren sancılar normal doğumda çok daha fazla arttığı için sezaryen gün be gün daha fazla rağbet görüyor. Ancak normal doğumun birçok faydası bulunduğu için normal doğumu tercih etmek isteyenlere doğumu kolaylaştıran bazı yöntemleri tanıtmak yararlı olabilir.

Normal Doğum Nasıl Kolaylaşır?

Normal Doğum Nasıl Kolaylaşır?

Doğum yapmadan önce kasların esnetilmesi ve mental olarak bu sürece hazırlık yapabilmek için en çok tavsiye edilen uygulama yogadır. Yoga insanın zihninin berraklaşması ve bedeninin zinde kalabilmesi için en iyi yardımcılardandır. Yalnızca kasların esnetilmesi isteniyorsa ise düzenli spor yapılması hem doğum esnasında ıkınma için kasların güç toplamasına yardımcı olur hem de doğum acısının daha az hissedilmesinde etkilidir. Sancılar geldiği zaman bol su tüketmek bağırsaktaki yükü azaltacağından doğumun kolaylaşması sağlanır.

Normal Doğum Nasıl Kolaylaşır?

Normal Doğum Nasıl Kolaylaşır?

Doğum Sırasında Doğumu Kolaylaştırmak İçin Yapılabilecekler

Panik halinde olmak insanı hata yapmaya zorlayacağı için rahim suyu geldikten sonra sakinliği korumak önemlidir. düzenli sıklıklarla gelen sancılarda nefes kontrolünü iyi yapmak gerekir. Sancıların arasında kesintisiz ve mümkün mertebe sakin nefesler almak rahatlamaya yardımcı olur. Bunlar dışında doğum öncesi araştırma yapmak ve doktorla konuşarak doğum pozisyonları hakkında bilgi almak daha kolay bir doğum gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Yerçekiminin kolaylaştırıcı etkisini göz ardı etmeden doğumu ayakta yapmak da mümkündür.

Join The Discussion