Güzellik

Bebek Pudrasıyla Sivilce Problemlerine Son

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu sivilce ve sivilce izleridir. Yağlı ciltlerin de düzenli bakıma ihtiyacı bulunur ve özellikle akşamları temizlenmesi gerekir. Sorunlu ciltler, yüzlerini tahriş etmeyecek olan bebek pudrasından faydalanarak sivilcelerini yok edebilir. Aşırı yağlı ciltlerdeki parlaklığı da yok eder.

bebek pudrası

bebek pudrası

Yağlı Ciltler için Bebek Pudrası Maskeleri

Bebek pudrası ile mevcut sivilcelerinizi kurutabilir ve lekeleri de yok edebilirsiniz. Sivilce lekeleri için haftada iki kere kullanmanız gerekir. Akne problemlerini yok edeceği gibi cildin daha pürüzsüz hale gelmesini de sağlar. Sorunlu olan kısma bir kase içinde bir çay kaşığı bebek pudrası ile karıştırdığınız bir tatlı kaşığı suyu sürmeniz yeterli.

Maden suyu vitamin kaynağı olduğu gibi yağlı ciltlerin sivilce sorunlarına da çözüm sağlar. Bebek pudrası ile maden suyunu karıştırın ve sivilcelerin üzerine sürün.

sivilce

sivilce

Yüzünüzde yirmi dakika bekleyin. Ovalamadan ve tahriş etmeden cildinizden çıkarın.  Bebek pudrası ile hazırlanan maskeleri haftada iki defa kullanmanız yeterlidir.

Yağlı ciltler, bebek pudrasını makyaj altına da kullanarak, yüzlerinin parlamasını önleyebilir. Cildinizdeki fazla yağı alacağı gibi cildin canlı ve parlak görünmesine de yardımcı olur. Sivilce şikayetiniz ortadan kalktığı zaman bebek pudrası kullanımına son vermelisiniz. Sivilce sorununuz için kullandığınız maskeler yetersiz kalırsa mutlaka karaciğerinizi kontrol ettirmeli ve kızartma tarzı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Asitli içecekleri ise sınırlı tüketmeye özen gösterin.

Join The Discussion