Yaşam

Çocuğunuzun Zekasını Geliştirmeye Yardım Eden Besinler

Sağlıklı beslenme çocuklar için oldukça büyük önem taşır. Çocuğunuzun zeka gelişimine destek verici gıdalar tüketmesini sağlamak da anne babaların ilk görevlerinden birisi olmalıdır.

Zeka Geliştirici Besinler

Balık düzenli olarak tüketildiği zaman Omega3 yağ asitlerinin yardımı ile beynin yaşlanmasını geciktiriyor, çocuklarınızın hafızasını ve konsantrasyonunu ciddi derecede güçlendiriyor.

zeka

zeka

Yumurta çocuklarınızın her gün düzenli olarak alması gereken bir gıda maddesidir. Yumurtada bulunan omega3 yağ asitleri, kolin ve çinko çocuklarınızın konsantrasyonu için oldukça önemli maddelerdir. Kolin beynin vücutta bulunan organlar ile olan iletişimini sağlayan bir madde olmanın yanı sıra hafızayı da güçlendiriyor.

Yoğurt çocuklarınızın kemik gelişimlerinin yanı sıra aynı zamanda beyin hücrelerini alışverişinin hızlanmasını sağlayan bir gıda maddesidir. Yeşil sebzeler her gün bir tabak olmak üzere tüketildiği zaman çocuklarınızın hem vitamin almasını sağlar hem de beynin gelişimlerini olumlu yönde etkiler.

gebelikte beslenme

gebelikte beslenme

Tam tahıllar kan dolaşımını hızlandırdığı için beynin daha iyi çalışmasına ve hafızanın güçlenmesine yardımcı oluyor. Kuru yemişler de çocuklarınızın beyin gelişi için oldukça önemlidir. Özellikle ceviz beyin için en iyi kuruyemişlerden bir tanesidir. Kabak çekirdeği ve fındık da çocuklarınızın beyin gelişimlerinde oldukça fayda sağlar. Üzüm ve berryler de içerdikleri antioksidanlar sayesinde nörolojik bir gelişim için oldukça destek verici gıdalardır.

Bu gıdaların yeterli miktarda doğru şekilde tüketilmesi çocuklarınızın beyin gelişimlerine büyük katkıları vardır. Unutmayalım ki her şeyin fazlası zararlıdır. Bu sebeple bu gıdaları çocuklarınıza verirken doğru porsiyonlarda vermeyi unutmayınız.

Join The Discussion