Güzellik

El Bakımı İçin Ne Yapılmalı?

Ellerimiz gün içerisinde en yoğun kullandığımız organların başında gelmektedir. Ellerimiz gün içerisinde çeşitli etkenlere maruz kalmaktadır. Bu durum onların yıpranmalarına sebep olmaktadır. Bundan dolayı el bakımımız büyük önem taşır.

Doğru şekilde gerçekleştirilecek el bakımı sayesinde ellerimiz uzun süre genç ve dinç bir şekilde tutulabilir. Bu durum çok daha iyi hissetmemizi ve hayat kalitemizin yükselmesini sağlar. El bakımını gerçekleştirmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri adım adım uygulayarak ellerimizi çok bakımlı bir hale getirebiliriz. Bu yöntemlerin bir kısmı ellerde bulunan hasarı yok etmeyi hedeflemektedir. Diğer bir kısmı ise var olan bakımı ve güzelliği korumayı amaçlamaktadır.

El Bakımı Uygulamak

El bakımını gerçekleştirmek için çeşitli ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin başında nem maskesi gelmektedir. Nem maskeleri içerisinde çeşitli bitkiler bulunduran maskelerdir. Bu maskeler ellere sürülerek uygulanmaktadır. Bu uygulamanın ardından el maskesi el üzerinde bir süre bekletilir ve ardından durulanması gerçekleştirilir. Farklı maskeler için farklı bekleme süreleri bulunmaktadır. Bu süreler ürünlerin üzerinde yer alan etiketlerde kullanıcılara belirtilmiştir.

El bakımı için kullanılabilecek bir diğer ürün ise el peelingidir. Bu ürünler ellerinizi ölü derilerden arındırmakta kullanılmaktadır. Bu sayede cildiniz gençleşir ve çok daha diri ellere sahip olabilirsiniz. Bu ürünün uygulaması masaj yapma şeklinde gerçekleştirilmektedir. Peeling ürününü elinize sürdükten sonra 10 dakika kadar masaj yapmanız gerekmektedir. Ardından ılık su ile elinizi yıkayarak ölü derilerle birlikte peelingi elinizden akıtabilirsiniz.

Ellerinize uygulayabileceğiniz bir diğer ürün ise doğal yağlardır. Bu karışımı bir tatlı kaşığı bal, yarım yemek kaşığı zeytinyağı ve yarım yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı karıştırılarak elde edebilirsiniz. Bu karışımı elinizle masaj yaparak uygulayın. Karışımı elinizle güzelce yedirdikten sonra ılık suda elinizi durulayarak elinize temizleyebilirsiniz. Bu uygulama sizin doğal ve yumuşacık ellere sahip olmanızı sağlayacaktır. Diğer yandan bu karışımı nemlendirici kreminizin içine koyarak da kullanabilmeniz mümkündür.

Cildinize ve ellerinize iyi gelecek bir diğer şey ise vitamin desteği almaktır. Bu desteği eczane veya bakım ürünleri satan mağazalardan kolaylıkla alabilirsiniz. Bu yolla ellerinize kaybolan nemini geri kazandırmanız mümkündür. Bu sayede cildiniz çok daha canlı bir hale gelecektir.

Join The Discussion