Yaşam

Google hakkında en ilginç on bilgi

Google, dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olarak bilinmektedir. İnternet deyince aklımıza ilk gelen şey olması insanların Google hakkında daha fazla bilgi edinmek istemlerini sağlamaktadır. Daha önceleri link ile aramaların yapılması modayken insanlar artık Google tarayıcısına girip merak ettiği konuyu içeren sayfayı kendisi buluyor. Google hakkında merak edilenleri sizler için on başlıkta derledik.

Google hakkında en ilginç on bilgi

241543903

Google tarayıcısına rakamlardan meydana gelen 241543903 ibaresini girerseniz kafasını buzdolabına sokan insanların görselleri ile karşılaşacaksınız. Bu görseller için neden 241543903 ibaresi kullanılmış herhangi bir fikrimiz olmamakla beraber neden kafasını buzdolabına sokan insanların seçildiği hakkında da bir bilgimiz ve fikrimiz bulunmamaktadır.

Yerçekimsiz Google

İkinci ilginç bilgi ise Google arama motoruna Google gravity ifadesini yazdıktan daha sonra kendimi şanslı hissediyorum kısmına tıklarsanız arama sonuçları yere düşecektir. Yere düşen bu arama sonuçlarını sürükleyerek oyunlar da oynayabilirsiniz.

Zerg rush

3. ilginç bilgi ise Google arama motoruna Zerg rush yazdığınız zaman karşınıza çıkmaktadır. Bu ifadeyi arattıktan sonra sıfırların arama sonuçlarını yok etiğini göreceksiniz. Sıfırların üzerine üçer defa tıklayarak onları yok edebilirsiniz ve eğer sıfırları yok edemezseniz hepsi en sonunda birleşerek good game yazısının kısaltması olan GG’yi meydana getirecektir.

Elgoog snake

Googla elgoong snake yazıp kendimi iyi hissediyorum ifadesine tıkladıktan sonra bu ifadeyi aratırsanız Google logo kısmında snake yani yılan oyunu çıkacaktır. İsterseniz ok tuşuna basıp yılan oyunu oynayabilirsiniz.

Do a barrel roll

Google hakkında ilginç bilgilerden biri ise arama motoruna do a barrel roll yazdığında ortaya çıkmaktadır. Bu ifadeyi arattıktan sonra sayfa takla atıp eski konumuna geri gelmektedir.

Atari breakout

En eğlenceli Google ilginçlikleri arasında atari breakout yer almaktadır. Arama motoruna atari breakout yazıp açılan görsele tıklarsanız yetmişli yılların ünlü atari oyunu olan atari Breakout’u oynayabilirsiniz.

Pacman

Diğer bir atari oyun oynama şansı veren ilginç özellik ise arama motoruna googlr.com/pacman ifadesini yazdığınızda ortaya çıkmaktadır. Böylece sevilen atari oyunu Pacman’i oynayabilirsiniz.

Chuck norris

Oldukça farklı diğer bir özellik ise şudur: arama motoruna find chuck norris yazdıktan sonra kendimi şanslı hissediyoruma tıklarsanız chuck norris sizi bulur ifadesi ortaya çıkmaktadır.

Ewmew fudd

Oldukça eğlenceli olan bu özellik arama motoruna Ewmew Fudd yazmanız sonucu ortaya çıkmaktadır. Bu ifadenin aratılması ile Google Ewmew Fudd gibi konuşmaya başlar.

Google pirate

Google bu ifadeyi yazıp aratırsanız Google korsan dilinde konuşma başlar.

Join The Discussion