Yaşam

Google’nin Hatırlatıcı Reklamlarını Kapatabilirsiniz

Google’nin hatırlatıcı reklamlarını kapatabilirsiniz üstelik bu işlem oldukça basit bir şekilde ilerliyor. Yapısı gereği Google üzerinde reklam vermek oldukça normal ve olması gereken bir durum. Eğer reklam verilmezse Adsense üzerinde kazanç sistemi işleyemez. Ancak hatırlatıcı reklam denilen bir olay da bulunuyor. Bu olgu bazı durumlarda can sıkıcı bir hal alıyor. Ancak engellenebilir durumda diyebiliriz. Bu reklamlar kapandığı taktirde girilen sayfada reklamlarının gösterimi de azalacaktır. Mute This Ad denilen bu engelleme özelliği sayesinde istenmeyen reklamlar bir daha gösterilmiyor.

Sitelerde bulunan reklamlar bazı zamanlarda büyük sorunlara sebebiyet veriyor. Bu reklamlar durmadan karşımıza çıktığı zaman artık sinir bozuyor. Ancak bu olayların her birisi Google’ın getirmiş olduğu özellik sayesinde yok sayılıyor. Çünkü bu Google’nin hatırlatıcı reklamlarını kapatabilirsiniz başlığı altında getirilen yenilikler Google üzerinde istenmeyen reklamları görüntülemiyor. Üstelik Myaccount.google.com’a giderek bu Mute işleminin farklı bir versiyonunu yapmak ta mümkün. Birçok yöntem ile reklamlara Mute This Ad yapılıyor. Bunların haricinde bir yöntem bulmak, ileriki dönemlerde mümkün olacak gibi duruyor.

Google Reklam Engelleme Uygulamaları

Google üzerinde reklam engelleme odaklı birçok uygulama bulunuyor. Ancak bu uygulamaların her birisinin farklı görevleri de var. Bunlar bazı durumlarda Google üzerinde sorunlar yaşamaya sebebiyet verebiliyor. Google platformunda reklamlar bazı durumlarda sorun oluştursa da aslında bu sorunun asıl sebebi Google’nin vermiş olduğu Mute This Ad özelliğini kullanmamaktan kaynaklıdır. Bu özellik kullanıldığı taktirde istenmeyen reklamların bir daha gösterilmemesi sağlanacak. Ekstra kullanılan uygulamalarsa sorunlar yaratabiliyor.

Uygulamalarda indirme veya Google platformuna entegre isteyebilir ve bu uygulamalar kişiler bilgilerin güvenliği konusunda sorunlar yatabiliyor. Ancak Google’nin sunmuş olduğu bu Mute imkânı herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Google’nin hatırlatıcı reklamlarını kapatabilirsiniz bazı durumlarda durmadan bildirimlerin gelmesi ve bu bildirimlerin telefonun her açıldığında çıkması sıkıntılı durumlar yaratır. Bu yüzden istenildiği taktirde hatırlatıcı reklamlar kapatılabiliyor. Üstelik bu işlemler için herhangi bir efora gerek duyulmuyor. Sadece Mute özelliğini kullanmak yeterli olacaktır. Uygulamalara güvenmektense Google’nin imkanını kullanmak en mantıklısıdır.

Join The Discussion