Güzellik

Karma Cilt Maskeleri

Karma cilt tipi oldukça sıkıntılı olabilen bir cit örneğidir. T bölgesinde yağlanmanın yanı sıra yanaklarda bulunan kuruluk sebebi ile aynı etkiyi her alanda yaşatabilecek olan bakım uygulamalarını yapmaları gerekir. Karma cilt için önerilen maskeleri evinizde yaparak doğal ve içeriğinden emin olduğunuz bir bakımı kolaylıkla uygulamanız mümkün olur. Bu sebep ile sizin için karma ciltte uygulanabilecek birkaç maske uygulamasını hazırladı.

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri

Maske 1

  • Malzemeler ve Uygulama

1 adet elmanın suyu ve 2 tatlı kaşığı kadar kullandığınız her hangi bir nemlendirici kremi karıştırın. Elmanın çekirdek kısmı alınıp ezilerek de bu uygulama yapılabilir. Maske yüze yayılır ve yaklaşık 20 dakika bekletilip ılık su ile durulanır.

Maske 2

  • Malzemeler ve Uygulama

1 tatlı kaşığı kadar ılık süt içine aynı ölçüde bira mayası katılarak hazırlanan bir diğer maskemiz ise cildin nem oranını düzenleyerek yağlı bölgelerde denge sağlanmasına yardımcı olur. Ilık süt ve bira maya karışımlı maske yüzü uygulandıktan sonra 20 dakika beklenip ılık su ile durulanır.

Karma Cilt Maskeleri

Karma Cilt Maskeleri

Tonik

Karma ciltte sık yaşanan gözenek sorunu sebebi ile doğal bir tonik hazırlayarak bunu uygulamanız mümkün. Maden suyu, yarım limon ve greyfurt suyu ve bir elma suyu karıştırılır. Spreyli bir şişeye koyun. Buzdolabında saklamaya uygundur. Her gün özellikle T bölgesine bu spreyi uygulayarak yağ dengenizin oluşması ve gözenek sıkışması sağlanır.

Join The Discussion