Sağlık

Kusursuz Cilt için Aspirin Maskeleri

Cilt bakım ürünlerini doğru kullanarak sizde cildinize sağlığı sunabilirsiniz. Bunun ile beraber eğer daha doğal ve sağlıklı olan maske seçimlerini kullanarak cildinize hem bakım yapmak hem de kusurların yok edilmesini sağlamak istiyorsanız aspirin mucizesinden yararlanabilirsiniz. Birbirinden farklı cilt problemlerine karşı aspirin maskeleri kullanılabilirken herhangi bir cilt probleminiz yok ise de cildinize bu maskeleri haftada bir kez yaparak olası sıkıntıların da önüne geçmenin avantajını yaşayabilirsiniz.

Bal ve Aspirin Maskesi

Balın cilde olan faydaları saymak ile bitmez. Aspirin ise sadece ilaç olarak değil cilt bakımında da imdada yetişen bir üründür. Bal ve aspirin karışımı ise mucizeleri bir arada kullanmanızı sağlayacak olan kür olup her cilt için önerilir. Cildin nemlenmesine destek olan maske aynı zamanda siyah nokta oluşumunun da önüne geçer.

Bal ve aspirin karışımlı olan maskeye süzme yoğurt, limon suyu da ekleyerek cilt lekelerine karşı da maske yapabilirsiniz. Bunlara ilave olarak karbonatta kullanmanız cildinizin daha kolay renk dengesini elde etmesini sağlar. Bunun ile beraber peeling olarak kullanmak için aspirin ve limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürdükten bir süre sonra hafif ıslak pamuğu karbonatta batırarak yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Her uygulamada cildinize nazik davranmanız önerilir. Bunun yanı sıra cildinize aspirin ile maske uygulamadan önce bileğinizde alerji testi yapmanızda önerilir. Hamile ve emzirenler ise doktora danışmadan yapmamalıdır.

Join The Discussion