Yaşam

Mutfak Düzeni İçin Pratik Çözümler

Evin içerisindeki en zor düzen kurulacak alanlardan bir tanesi de mutfaklardır. Birkaç basit yöntem ile aslında işleri çok kolay bir hale getirebilirsiniz. Mutfağınızda hangi ürünün nerede olduğunu bulmakta zorluk çekiyorsanız, aradığınız ürüne ulaşmak sizin için çileye dönüyorsa öncelikle mutfağınıza ufak birkaç dokunuş bırakmanın vakti gelmiş demektir.

Mutfak Düzeni İçin Pratik Çözümler

Mutfak Düzeni İçin Pratik Çözümler

Düzeninizi Kolaylaştırmak Adına Neler Yapılabilir?

Akıllı bir depolama yöntemi için en kolay çözüm mutlaka çekmecelerdir. Mutfak tezgahınızın ya da varsa ada ünitenizin altına bol bol büyük çekmeceler yaptırarak fazladan depolama alanı oluşturmalısınız. Çekmecelerdeki eşyaların düzenli olması en önemli basamaklardan sadece bir tanesi.

Yatak odanızda eşyalarınızı asmak adına kullandığınız duvar askılarını mutfakta da kullanabilirsiniz. Bu askılara çay ya da kahve fincanlarınızı da asarak duvarlarınıza renk katabilirsiniz. Bu şekilde de raflarınızdaki ürünleri azaltmış olursunuz.

Mutfak Düzeni İçin Pratik Çözümler

Mutfak Düzeni İçin Pratik Çözümler

Mutfakta her an kullanılan araçlardan biri de bıçaklardır. Bıçaklarınızın her zaman elinizin altında olmasını sağlayın. Bu nedenle de onların bir kısmını çekmecede, en çok kullandıklarınızı ise tezgahınızda bulundurun. Güvenli bir şekilde saklamak için de bambu stantları kullanabilirsiniz. Duvara asılabilen ürünleri tercih edebilir ve yer konusunda rahatlama yaşayabilirsiniz.

Baharat, kuru meyve, çay ya da baklagilleri mutlaka saklama kaplarında saklayın. Hatta dilerseniz kavanozların üzerine yazılar yazarak da saklayabilirsiniz. Bu şekilde aradığınız ürüne daha kolay ve çabuk bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Join The Discussion