Yaşam

Valencia Gezilecek Yerler

Valencia gezilecek yerler birçok tarihi yer bulunmaktadır. Valencia’da yer alan El Carmen bölgesi özellikle tarihi şehir anlamına gelmekte ve birbirinden farklı eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Deniz tatili yapabileceğiniz de bir yer olan Valencia da tercih edebileceğiniz iki önemli plaj bulunmaktadır. Bunlar La Malvarrosa ve diğeri Saler’dir.

Valencia’da Tarihte Yolculuk

Valencia gezilecek yerler listenizi hazırlarken ilk yapmanız gereken tarihi şehir anlamına gelen El Carmen bölgesini listenin başına yazmanıdır. Bölgeye kolay ulaşım sağlayabileceğiniz gibi bisikletle de her noktayı rahatlıkla gezebilir dilerseniz yürüyerek de tarihi şehri keşfe çıkabilirsiniz.

Torres de Serranos: 14. yy.da şehri korumak için yapılan bu eser Orta çağ zamanlarından günümüze kadar ulaşmış eserlerden biridir. 1586 ve 1887 yılları arasında hapishane olarak da kullanılan bu yapıt ayrıca kutlamaların yapıldığı da bir merkez olarak zamanında kullanılmıştır. Gotik bir sitile sahip olan eser günümüze kadar korunan en nadir eserlerdendir.

Valencia Gezi Turunuz

Valencia gezinize devam ederken görüntüsüyle sizi etkileyecek olan Plaza de Toros de Valencia’ya uğramamanız olmaz. 1850 yılında inşaatına başlanan ve 1859 yılında inşaatı biten arenada boğa güreşlerine katılan matedorlara ait olan kıyafetler ve kullandıkları kılıçların sergilendiği bir adet müzede yer almaktadır.

Valencia Kültür Şehri

Turunuza devam ederken Arapların inşatına başladığı ve Hristiyanların bölgeyi işgal etmesi ile birlikte kiliseye çevrilen Valenciya katetrali ile devam edebilirsiniz. 13. yy.da başlanan inşaat 1425 yılında tamamen bitirilmiş ve cami olarak başlayan inşatın sonunda kilise elde edilmiştir.

Sanat ve Bilim Kompleksi: şehrin en modern yapılarından biri olan Sanat ve Bilim kompleksi olan bina içerisinde gözlem evi, akvaryum, opera evi, açık hava galerisi gibi farklı bölümler yer almaktadır.

Valencia Şehrinde Keşiflere Devam

Valencia şehrinin manzarasını rahatlıkla izleyebileceğiniz bir yer olan Torres de Quart 14. yy.dan günümüze ulaşan bir eserdir. 1808 yılında Fransız kuşatması sırasında ateş altında kalan yapının üzerinde halen daha bu izleri görmeniz mümkündür. Valencia gezilecek yerlerde son durağınızı ise Biaparc Valencia ile yapabilirsiniz. 2008 yılından bu yana hizmette olan eğlenceli dakikalar getirebileceğiniz bir hayvanat bahçesidir.

Join The Discussion