Moda

Sıcak Havalarda Bunları Giymeyin

Yükselen sıcaklıklar günlük kombinasyonları da daha rahat parçalara yer vermeyi gerektiriyor. Kimi zaman stilinizden de özveride bulunarak bu parçalara yer vermeniz gerekebilir. Sıcak havalarda özellikle terlemeyi hızlandıran bazı giyim parçalarına yer ermeniz gününüzü sıkıntılı geçirmenize sebep olabilir.

kombinler

kombinler

Nelere Yer Vermemeliyiz?

Giyim stiliniz içersinde özellikle yükselen sıcaklık değerleri ile birlikte skinny pantolonlara yer vermemeniz önerilir. Dar ve vücudu tamamen sararak hava almasını engelleyen bu pantolonlar sıcak yaz günlerinde oldukça sıkıntı yaşamanıza sebep olacaktır.  Özellikle günün çoğunu dışarıda geçirecekseniz bu pantolonlar yerine bol seçime yer vermeniz önerilir.

Bunun yanında giydiğini kumaş türleri de pamuklu ya da keten olmalıdır. Bunun haricinde yer alan ipekler ya da naylon karışımlı olan parçalar gün içersinde sıkıntı yaşamanıza aşırı ter üretmenize sebep olarak kötü bir durum ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

yazlık kombin

yazlık kombin

Ayrıca ayakkabı kullanımınızda ise ipli olan seçimler sıkıtı yaşamanıza sebep olacaktır. Sandalet türü olan bu seçimler terleme ve sıcaklığın etkisi ile şişen ayaklar için son derece yıpratıcı olabilir. İpler yerinden kayar, ayaklar şişer ve gününüz tamamen mahvolur.

Sentetik iç çamaşırı giymekte terlemeye sebep olurken aynı zamanda kullanılan takılardan renk seçimine kadar dikkat etmeniz önerilir. Özellikle koyu tonların yerine açık tonları kullanmanız ve çanta seçiminize deriye yer vermemek de terlemenin önüne geçerek daha rahat etmenizi sağlar.

Join The Discussion