Yaşam

Slime Nedir

Okullar ve kreşlerde yenilikçi düşünceye sahip olan okullar, çocukları farklı ve sıra dışı ürünler yapması için oyun hamuru yerine  daha akışkan özelliklerine sahip slime ürününü kullanıyor. Slime yapı olarak biraz daha akışkan olup şekillendirme yönünden de daha farklıdır. Slime’nin kökeni dikkate alındığından 1979 yıllara dayanıyor. Oynaması son derece eğlenceli olan slime, evde yapımı da son derece kolaydır. Oyuncak olarak kullanılan slime, adeta kendi başına başlı başına oyundur.

Slime Nedir

Slime Nedir

Kimi zaman ileri yaş grubu insanların da severek oynadığı ürün aline gelmiştir. Yapı olarak tutkal, su ve boraks malzemelerinin birleşimiyle oluşturulan üründür. Ulusal medyada da Türkiye’nin yeni eğlencesi olarak nitelendirilen slime, renkli yapıya sahiptir. Slime içerisinde yer alan boraks doğal mineral yapı içerir.

Slimenin Özellikleri Nelerdir

Boraksız slime daha akışkandır. polimer malzemeden yapılan yeni nesil oyun hamuru olarakta nitelendirilir. Akışkan, temas edildiğinde ele yapışmayan, yumuşak kıvamlı, rengarenk oyun hamurlarıdır. Hayal gücü çok geniş olan insanların kullanabileceği slime, çok farklı yaratıcı dekoratif çalışmalar yapabilirsiniz.

Slime Nedir

Slime Nedir

Temas edilmesi durumundan iç içe geçen, dilerseniz sim eklenen parıltılı bir görüntüye sahip olan slime, çocukların mıntıklamak olarak tabir ettiği keyifli kullanım sağlayan üründür. Slime kesinlikle insanların stres atmasını sağlayan bir üründür. Slime aynı zamanda şaka severlerin vazgeçemeyeceği, çocukların ve hatta kimi zaman yetişkinlerin mıncıklamak için heyecanlanacağı güzel keyifli ve birçok yerde satılan üründür.

Join The Discussion