Sektörel

Yatırım Teşvik Danışmanlığı

Dış ticaret yapan endüstriyel alandaki firmalar gümrük kanunları kapsamında yürütülmektedir. Gümrükleme hizmetleri alanında yürütülen bu işlemler ithalat ve ihracat için farklı belgeleri ve düzenlemeleri içermektedir. Gümrük kanunları ve gümrükleme hizmetleri kapsamında yapılması gerekenler her ülkenin yasalarına farklı uygulamalar ve düzenlemelere tabi olmaktadır.

Gümrükleme hizmetleri alanında dış ticaret şirketlerine gümrük danışmanlık firmaları birçok alanda hizmet vermektedir. Bu alanda Ercan Gümrükleme olarak gümrük danışmanlıkları ve gümrük yasalarına uygun belgelerin hazırlanması alanında hizmet vermektedir. Bu alanda gümrükleme hizmetleri konusunda verilen bir diğer hizmet ise Yatırım teşvik danışmanlık hizmetleri ve vergi muafiyetleri gibi birçok alanı kapsamaktadır.

Yatırım Teşvikleri Nelerdir?

Devletlerin gelir kaynakları vergilerdir. Devlet vergi alımları sırasında şirketlerin yapmış oldukları yatırımlara ve ülkeye katmış oldukları katma değere göre yatırım teşvikleri vermektedir. Yatırım teşvik belgesi kapsamında şirketler farklı şekillerde teşvik ve ödüller almaktadır.

Şirketler özellikle dış ticarette ihracat yapmaları durumlarında çok büyük teşvikler alabilmektedir. Bunun yanında katma değeri yüksek ürünler üretmeleri durumunda da özel teşvikler alabilmektedir. Devletler tarafından şirketlere sağlanan teşviklerin bir çoğunluğu vergi muafiyetleri ve gümrük muafiyetleri gibi alanlardan oluşmaktadır. Bunun yanında yapılan yatırımlara göre de yatırım teşvikleri alınabilmektedir.

Bu alanda özellikle işçi teşvikleri, yatırım teşvikleri, tesis açılış teşvikleri ve daha birçok farklı teşvik devletlerin teşvik programında yer almaktadır. Ercan gümrükleme olarak gümrükleme hizmetleri kapsamında teşvik danışmanlığı, gümrük muafiyeti ve diğer teşvik desteleri kapsamında danışmanlık sunmaktayız.

Teşvik Danışmanlık Hizmeti

Gümrükleme hizmetleri kapsamında sunulan hizmetlerden birisi de yatırım teşvik danışmanlığıdır. Bu alanda dış ticaret kapsamında yapılan ticaretlerde gelir vergisi, gümrük vergisi, KDV ve diğer vergi muafiyetleri sağlanabilmektedir. Devlet desteklerinden yararlanma kapsamında en önemli durum şirketlerin yapmış oldukları hizmetler ile ilgili belgeleri eksiksiz hazırlaması gerekmektedir.

Ercan gümrükleme olarak gümrük hizmetleri alanında sunduğumuz hizmetler sayesinde dış ticaret esnasında gerek ihracat gerek ise ithalat ürünleri için gereken tüm belgelerin eksiksiz hazırlanmasını sağlamaktayız.

Gümrükleme hizmetleri ile sağlanan hizmetler kapsamında ihracata ya da ithalata tabi ürünün yatırım teşvik belgesinin konusu olup olmadığı, nasıl teşvik belgesi kapsamına alınacağı ve teşviklerin nasıl kullanılacağı gibi alanlar gümrükleme hizmetleri kapsamına girmektedir. Tüm bu muafiyetlere ve teşviklere alanında uzman personelimizce sunulan teşvik danışmanlık hizmeti ile ulaşabilirsiniz.

Gümrük Vergisi Muafiyeti

Dış ticaret kapsamında şirketler gerek ihracat gerek ise ithalat alanında yaptıkları ticaretlerde gümrük bölgesinde bir gümrük vergisi ödemektedir. Devlet teşvikleri kapsamında sunulan en önemli teşvik ise vergi muafiyetidir. Bu konuda eğer ticarete konu olan mal ya da hizmetleriniz yatırım teşvik programı kapsamında ise büyük bir vergi yükünden kurtulabilirsiniz.

Gümrükleme hizmetleri kapsamında bir mal ya da hizmetin teşvik kapsamında olup olmadığı gümrükleme şirketlerince takip edilmektedir. Bu alanda aynı formasyona sahip ürünlerden birisi teşvik kapsamında olurken diğeri olamaya bilmektedir. Sizde Ercan Gümrükleme tarafından sağlanana gümrükleme hizmetleri ile dış ticaret işlemlerinde birçok muafiyete kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yatırım Teşvik Belgesi

Gümrükleme hizmetleri ile ilgili yatırım ve ticaretlerden teşvik almak için gerekli kurumlardan onaylanmış bir yatırım teşvik belgesi alınması gerekmektedir. Yatırım teşvik belgelerinin alınması ve teşvik verilmesinde öncelik cari açığın azaltılmasıdır. Bu kapsamda ithalatın azaltılması ve ihracatın artırılması ise önemli etkilerden birisidir.

Teşvik programı kapsamında teknoloji dönüşümü ve teknoloji yatırımları büyük önem arz etmektedir. Gümrükleme hizmetleri kapsamında dış ticaret firmalarının yapmış oldukları ihracat için bazı teşvik programları olmaktadır.

Gümrükleme hizmetleri kapsamında yapılacak olan doğru işlemler sayesinde ihracata konu mal ve hizmetlerinizden hızlı ve kolay bir şekilde teşvik belgesi alarak yatırımlarınızdan özel teşvik alabilirsiniz. Teşvikler sayesinde yatırımlarınızın bir kısmını geri alarak ekstra kazançlar sağlayabilirsiniz.

Yatırım Teşvik Belgesi Nasıl Alınır?

Yatırım teşvik belgesi sanayi ve ticaret bakanlığı tarafından verilmektedir. Gümrükleme hizmetleri ile sorun yaşamadan teşvik programlarından faydalanmak için gerekli başvuru sürecinde eksiksiz bir şekilde tüm istenen belgeleri sunmanız gerekmektedir. Bu alanda Ercan Gümrükleme tarafından sağlanan teşvik danışmanlığı ile gümrükleme hizmetleri ile ilgili tüm belgelerinizi sorunsuz hazır edebilirsiniz.

Yatırım teşvik belgesi almak için öncelikle sanayi ve ticaret bakanlığı tarafından sağlanan E – TUYS sisteminden online olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Yatırım teşvik belgesi için devlet tarafından bir ücret alınmamaktadır.

Ancak teşvik mevzuatı uyarınca işletmeniz ile ilgili tüm süreçler eksiksiz bir şekilde kontrol edilmektedir. Bu alanda gümrükleme hizmetleri kapsamında gerçek kişiler, dernek ve vakıflar, kamu kurum ve kuruluşları, tüzel kişilikleri olan tüm kuruluşlar başvuru yapabilmektedir.

Gümrük Danışmanlığı

Dış ticaret kapsamında olan şirket ve kuruluşların ihracat ve ithalat süreçlerinin sorunsuz bir şekilde yapılması için gümrükleme hizmetlerinin sorunsuz olması gerekmektedir. Bu kapsamda gümrük danışmanlığı alarak teşvik uygulama ve teşvik destekleri alanında da danışmanlık sunmaktayız.

Sizde teşvik uygulamaları ile işletmenizi büyütmek için www.ercangumrukleme.com adresinden bizlere ulaşarak gerekli danışmanlık hizmetlerini alabilirsiniz.

Join The Discussion