Dekorasyon

Banyo Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Hafif ve dekoratif unsurlar ile eski banyonuzun yeni ihtişamla parlamasını sağlayabilirsiniz. Neyin önemli olduğunu bilirseniz, işinizi kolaylaştırırsınız. İşinize yarayacak bazı dekorasyon ipuçlarını kullanarak banyonuzu mükemmel şekilde yeni bir banyoya dönüştürebilirsiniz.

banyo dekorasyon

Renk seçimi

Beyaz ve diğer açık tonları temizlikle ilişkilendiririz ve bu nedenle banyoda renk tasarımı söz konusu olduğunda genellikle ilk tercihtir. Bununla birlikte, her şeyden önce, açık renkler odaya daha fazla alan verir ve daha büyük görünmesini sağlar, bu nedenle özellikle küçük banyo sahiplerinin oldukça açık bir renk paleti kullanması gerekir.

Doğru Aydınlatma

Hiç şüphe yok ki, oda ne kadar az alana sahipse, banyodaki ideal ışık o kadar önemlidir. Çoğunlukla tavan aydınlatmasını yeniden hizalamak veya tek bir tavan rondelası yerine birkaç küçük nokta ve duvar lambası kullanmak yeterli olabilir. Bu, ne kadar küçük olursa olsun hiçbir köşe ihmal edilmediğinden, odanın daha büyük ve daha sade görünmesini sağlar.

Tema Seçimi

Banyo dekorunuz için bir tema benimsemek, banyonuzun uyumlu, cilalı bir alan gibi görünmesini ve hissetmesini sağlamanın bir numaralı yoludur. Tarzınız kumsal veya kıyı ise, maviler, yeşiller ve kumlu nötrlerden oluşan bir palet deneyin ve ipli havlu askısı ve deniz aynası gibi deniz veya denizden ilham alan unsurları seçin. Cazibeyi seviyorsanız, mücevher tonlarının etrafına parlak metalik vurgular yerleştirin. Modern alanlar, şık çizgiler ve renk engelleme ile karakterizedir.

Sahte Mumlar Kullanın

Yangın tehlikesi olmadan mum ışığı etkisi yaratmak için pille çalışan LED balmumu sütunlarını kullanın. Onları tutmak ve banyonuza anında ambiyans sağlamak için kurtarılmış duvar mum aplikleri takın.

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı ile kaplı banyo duvarlarının eski moda görünmesi gerekmez. Aslında, doğru duvar kağıdı, alanınızı benzersiz bir şekilde modernleştirmenize yardımcı olabilir. Daha modern bir temaya bağlı kalıyorsanız, rengi engellenmiş duvar kağıdını veya geometrik desenli duvar kağıdını düşünün. Çiçekli duvar kağıdı çiftlik evi banyolarıyla güzelce akarken, çizgili duvar kağıdı kıyı banyoları için klasik bir seçimdir.

Yapay Bitkiler

Bitkiler, yer saksıları, asılı saksılar veya makyaj masası üzerindeki vazolar dahil, bir alanı anında tazeleyebilir. Ayrıca bitkiler, hemen hemen her banyo dekor fikri ile mükemmel bir şekilde eşleşir, bu nedenle, alanı doldurmakta zorlanıyorsanız mükemmel bir seçimdir.

Paspas Seçimi

Duş perdesi gibi, banyo paspası da dekor hakkında düşünürken gözden kaçırabileceğiniz vazgeçilmez bir banyonun vazgeçilmezidir. Banyo paspasları, parlak renkler ve fantastik desenler için mükemmel kaplar olabilir, özellikle zeminleriniz renk veya tasarım açısından sade ise.

Döşemeler

Kontrast harçlı metro döşeme, hemen hemen her banyo temasını tamamlayabilen bir karo trendi. Koyu renk harcı çekici bir derinlik katarken, beyaz karolar, özellikle renk patlamaları tercihiniz varsa, her renk şeması için güzel bir tuval sağlar.

Join The Discussion