Sağlık

Basit Egzersiz Hareketleri ile Zayıflayın

Günlük yaşantı içinde egzersiz hareketlerine yer açmanız birçok rahatsızlığı bertaraf etmenizi sağlarken aynı zamanda sağlıklı bir hayatta kavuşmanızı da sağlar. Basit bazı egzersiz hareketlerine yer açarak hem sağlıklı olurken hem de kilo vermeniz mümkün olur. Düzenli olarak yapılacak olan basit egzersizlere hayat düzeniniz içine yer alması ile beraber spor aktivitesinden ziyade keyif alacağınız seçimler olabilir.

Yürümek

Yürüyüş yapmak kilo vermek için tercih edilmekte olan aktiviteler arasında yer alıyor. Bunun ile ilgili olarak özel bir yürüyüş zamanı ve alanı yaratmanın yanı sıra günlük hayat içinde de gideceğiniz yerlere yürüyerek ulaşmak ya da evinize dönerken bir iki durak öncesinde inerek yürümek de egzersiz hareketi için yapılabilecek olan uygulamalardır.

Bisiklette Binmek

Günlük hayat içinde gideceğiniz yerlere bisiklet ile ulaşım sağlamak hem trafik çilesinden uzaklaşmanızı sağlarken hem de sağlıklı bir seçime yer vermenin avantajını elde edebilirsiniz. Vücudun toksinlerini atılmasına destek olan bisiklet sürmek ayrıca kalp krizine yakalanma riskini de yüzde elli oranında azaltıyor.

Merdiven İnip Çıkmak

Merdiven inip çıkmak her kişi için önerilmez. Bu etkinliğe yer verirken mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir. Merdiven inip çıkarken de sırtınızın dik olmasına önem vermeniz gerekir. Bunun yanı sıra belli bir hız ile inip çıkmanız da önemlidir. Kas hareketi ve dolaşım sisteminin güçlenmesi içinde faydalıdır.

Join The Discussion