Sağlık

Beşikten Masaya Dönüşüm

Çocuğunuzun doğumu öncesinde yaptığınız hazırlıklar bir süre sonra fazlalıklar olarak karşınıza çıkar. Kısa bir süre boyunca kullandığı beşiğe artık sığmayan çocuğunuz için yeni yatak alımını yapmanız sonrasında beşik artık fazlalık olarak karşınıza çıkar.

Ev eşyalarının içinde özellikle bebekler için tercih edinilen ürünler kısa bir süre sonrasında artık fazlalık olur. Yenilerine duyulan ihtiyaç sonrasında yer kaplayan bu eşyalar atılır. Bazı ürünleri ise farklı şekilde değerlendirme imkânınız bulunuyor. Bu seçimler içinde ise beşikten masa yaratma uygulamaları yer alıyor. Sadece kendi çocuğunuz değil sevdiklerinizin fazlalık olan beşikleri ile de kendinize bir çalışma masası yapabilirsiniz. Son derece pratik bir şekilde hazırlanan çalışma masası geniş bir alana sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda son derece de sağlam bir seçenektir. Sadece kendiniz için değil çocuğunuz içinde hoş bir oyun alanı ya da masası da oluşturabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Beşikten masa yapmak son derece kolaydır. Eğer sağlam olmayan parçalar var ise bunları sağlamlaştırdıktan sonra ön bölümde yer alan ve çocuğun beşikten düşmesini engelleyen yeri çıkarın. Bu parmaklıklı alanı isterseniz çalışma odanızda ya da oturma odanızda dergilik olarak da kullanabilirsiniz. En üst kısım için uygun ölçüye sahip olan bir tahta ya da cam kestirebilirsiniz. Bunu monte ettikten sonra artık masanız hazır. Ara bölmeyi de kitaplık olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Join The Discussion