Sağlık

Boyun Düzleşmesinin 12 Belirtisi

Halk arasında boyun düzleşmesi olarak bilinen ve tedavi edilmediği takdirde boyun fıtığına da sebep olabilen durum genellikle başın eğik olarak uzun süre kalınması sebebi ile karşılaşılabiliyor. Günümüzde bilgisayar ya da telefon karşısında uzun zaman geçiren kişilerde gözlemlenen durum birçok farklı belirtiyi göstermektedir.

cilt kuruluğuna bakım

Boyun düzleşmesinin tüm belirtileri birden göstermeyebilir. Aşağıda yer alan bir ya da birden fazla belirtinin gözlemlenmesi durumunda ise kısa zaman içinde doktora görünmeniz önerilir.

 1. Sırt ağrısı
 2. Baş dönmesi
 3. Kollarda halsizlik
 4. Ellerde uyuşma ya da güç kaybının yanı sıra tutma becerilerinde azalma
 5. Kulaklarda yaşanan uğultu
 6. Denge kaybı
 7. Uyku bozuklukları
 8. Boyunda oluşan sinir sıkışmasına bağlı olarak görülebilen bayılma hissi hatta bayılma durumu
 9. Gözlerde uçuşan siyah noktaların görülmesi
 10. Mide de bulantı
 11. Baş çevresinde yaşanan sıcaklık hissi
 12. Başta, ense kökünde alın bölgesine kadar uzanan ağrının görülmesi

Boyun Düzleşmesinin Tedavisi

Boyun düzleşmesinin yukarıda sayılan belirtilerinden birkaçına sahip iseniz kısa zaman içinde hekiminize başvurmanız önerilir. Hekim tarafından yapılacak olan muayene, röntgen sonuçları sonrasında yaşadığınız sorunun sebebi açık olarak belirlenebilir. Boyun düzleşmesi durumunda ise hekiminiz tarafından belirtilecek olan tedavi yöntemini uygulamanın yanı sıra günlük egzersizlere de yer açmanız gerekir. Bu egzersiz hareketlerinin yanı sıra hekiminiz fizyoterapi almanızı da isteyebilir.

Join The Discussion