Moda

Çanta Modellerini Seçerken Neye Dikkat Etmeli?

En güzel çanta en yeni olan ve marka olan mıdır? Elbette hayır. En güzel çanta sizin boyunuza ve kilonuza uygun olan ve özellikle de yaptığınız kıyafet ile uyum sağlayan çantadır. Dolayısı ile her vitrinde gördüğünüz çantayı almak yerine size ve kıyafetlerinize ne kadar uyumlu olduğunu düşünerek almaya gayret ediniz.

çanta modelleri

çanta modelleri

Çanta Saplarına Dikkat

Saplı çantalar genellikle uzun boylu kadınlar için yapılmış diyebiliriz. Hatta bazı firmalar var ki öylesine uzun saplar koyuyor ki ucun kadının bile onu taşıması oldukça zorlaşıyor. Dolayısı ile özellikle saplı çanta alacaksanız bire bir bakarak ve deneyerek çanta almaya gayret ediniz. Aksi halde kullanamayacağınız bir çanta dolabınızın en baş köşesinde durmak üzere kenara ayrılabilir.

Kombinleme Rahatlığı

Bazı çantalar vardır ki hemen hemen her kıyafet ile kolayca kombin yapılabilir. Elbette bu parçalar sade olan ve çok büyük olmayan çantalardır. Böyle bir çantayı çok beğenmiyor olabilirsiniz ama yine de mutlaka kenarınızda böyle bir sade bir çanta modelinin olmasına dikkat ediniz. Aniden yapacağınız hızlı kombinlerinizde can kurtarıcı oluyor diyebiliriz.

çanta seçimi

çanta seçimi

Uçuk Kaçık Çanta Modelleri

Eğer uçuk kaçık bir çanta modeli denemek istiyorsanız o halde bu konuda özgür olmalısınız ama nadir kullanacağınız bu çantalara çok yüksek paralar ödemekten kaçının deriz. Dolayısı ile hem aldığınızapişman olmaz hem de yeri geldiğinde kullanarak mutlu kalırsınız.

Join The Discussion