Dekorasyon

Çocuk Odası Dekore Etmenin Kritik Noktaları

Özellikle ilk bebeğiniz ile ne kadar heyecanlı olduğunuzu tahmin edebiliyoruz. İlk kez bir bebek odası dekore edeceksiniz birçok önemli noktayı es geçmeden hazırlamanız daha doğru olacaktır. O halde çocuk odası nasıl dekore edilir ve nelere dikkat edilmelidir sizler için araştırdık.

  • Aydınlatmalar olabildiğince loş olmalıdır. Özellikle ilk günler emzirme ve onunla ilgilenme sırasında aşırı ışık gözlerini rahatsız edebilir.
çocuk odası dekoru

çocuk odası dekoru

  • Boş alanları unutmayın. Bebek odası düzenlerken bir sene sonrasını düşünün ve onun özgürce oynamasına izin verin.
  • Tehlikeye hayır. Özellikle dolap ve komidin gibi eşyaları mutlaka duvara monte ediniz. Görmediğiniz bir anda bu dev eşyalar bebeklerin üzerine devrilebilir. Üzerine çıkma ya da onunla oynama gibi durumlar düşme durumlarına davetiye açıyor.
  • Anne için bir dinlenme ve emzirme koltuğu çok doğru olacaktır. İlk zamanlar için emzirme yaparken kullanabilir ve sonrasında ise bebeğiniz odada oynarken ve oyalanırken oturup onu izleyebilir ve kontrol edebilirsiniz.
çocuk odası

çocuk odası

  • Aldığınız mobilyaların kalitesine dikkat ediniz. Bilinmeyen ve sağlığa zararsız boyalar ile boyanmış mobilyalardan uzak durunuz. Bu biraz maddi olarak sizleri zorlayabilir ama bebeğinizin sağlığı her şeyden önemlidir.
  • Kendi zevkinizi değil bir bebeğin zevkini yansıtmak daha doğru olacaktır. İlk zamanlar aşırı oyuncak alıp odayı süslemekten vazgeçin. Bırakın o öğrendikçe ve artık anlamaya başladıkça kendi oyuncaklarını kendi seçsin ve hayalinde ki odasını yavaş yavaş kendi oluştursun.

Join The Discussion