Dekorasyon

Düzenli Mutfak İçin Neler Yapılabilir?

Mutfakta aradığınız her şeye kolay ulaşabilmek, eşyaların belli bir düzen içinde olması hemen hemen tüm kadınların hayalidir. Birçok kadın bu denli düzenli bir mutfağa sahip olmanın tek yolunu daha büyük bir mutfak, daha çok dolaplar olarak düşünse de aslında bu yanlıştır. Her ne kadar büyük bir mutfak ve çokça dolaba sahip olsanız da düzeni tam olarak sağlayamadıktan sonra neyin nerede olduğunu anlamanız da zor olacaktır. Bu sebep ile düzenli bir mutfak yaratabilmek için birkaç püf noktalarını ve kullanılabilecek olan uygulamaları sizin için araştırdık.

mutfak dekor

mutfak dekor

Tencere Dolabının Siyah Ördekleri, Tavalar

Tencere dolabını düzene soktuktan sonra tavalar her daim sıkıntı yaratır. Plastik eşyaların içine konsa devrilir, tencere takımlarının içinde ise sapları sebebi ile zorluk yaşatır. Eğer sap olduğunuz 4-5 adet de tavanız var ise bu son derece zorlu bir depolama yaratır. Bunun için önerimiz ise mutfak dolabınızın da bir alan belirleyerek tepe kısmına kancalar takmanızdır. Saplarını bu kancalara takabilirsiniz.

mutfak düzeni

mutfak düzeni

Dosyalıktan Depolama

Özellikle buzdolabı poşet, alüminyum folyo, streç film kutusu ya da kendileri çekmeceler de yer kaplayan ürünlerdir. Mutfak dolap kapağınıza monte edeceğini dosyalık bu eşyalarınızı depolayacağınız bir alan yaratmanızı sağlayacaktır.

Temizlik Malzemeleri

Temizlik malzemeleri için dolabınızda askı takarak bu askıya malzemeleri asabilirsiniz. Alt kısımda kalan boşluğu da dilediğiniz gibi kullanmanız mümkün.

Join The Discussion