Dekorasyon

Dekorasyonda Değişiklik Yaparken Neler Dikkat Edilmeli?

Dekorasyon uygulamanız içinde yeni bir mobilya, aksesuar ve daha birçok yeni ürün alımında ya da tümden dekorasyon tarzının değişiminde dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Bunun yanı sıra dekorasyon uygulaması içinde de bazı detayalar dikkat ederek özellikle sıkıcı ya da rüküş olan bir tarza yakalanma riskinizi de azaltabilirsiniz. Aşağıda yer alan noktalara dikkat ederek bu tür bir durum ile karşılaşmadan dekorasyon yenileyebilir ya da yepyeni bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

dekor değişimi

dekor değişimi

  • Dekorasyonunuzda mobilyalar arasında oturma alanı az ise bank ekleyebilirsiniz. Dekorasyonunuz ile uyumlu olarak hazırlayacağını ya da buna uygun olarak satın alacağınız bank oda da farklılık da yaratacaktır.
  • Dekorasyonda renk uyumlarına bakarken doğadan ilham alabilirsiniz. Baktığınızda ağaçları çimenler, toprak, çakış taşları, kayalar ve daha birçok şeyin bir uyum içinde eyer aldığını görebilirsiniz. Her mevsim renk tonları değişse de ton uyumları oldukça uyumludur. Bu sebep ile evinizde de değişim yaparken bu ton geçişlerinden destek alabilirsiniz.
  • Perdelerinizin mobilyanızın ya da genel dekorasyonunuzun önüne geçecek detaylar ile abartılı bir biçimde hazırlanması gözün perdeye odaklanmasına sebep olacaktır. Bu sebepten dolayı genel olarak perdenin abartısından ziyade kumaş kalitesine önem vererek daha kaliteli ve düz bir perde seçimi yapabilirsiniz. Perde tercihinizde odanızın genel havası ile aynı ahengi sağlaması da son derece önemli olup renk geçişinde dikkat edilmesi gereken bir detaydır.

Join The Discussion