Güzellik

Diş Macunuyla Sivilce Tedavisi

Sivilcelerle başı dertte olan kadın-erkek herkes duymuştur bu yöntemi. Deneyenler olduğu gibi; denemeyenler de vardır. Denemeyen kişiler de, ya yeteri kadar bilgiye sahip olmadıkları için ya da cesaret edemedikleri için denememişlerdir.

Elbette ki cilt sorunlarında bir doktora danışmak, en sağlıklı olan yöntemdir. Fakat her basit sivilce için de doktora gitmek istemeyenler, bu tarz yöntemler aramaya başlıyorlar. Peki diş macunu gerçekten etkili midir?

diş macunu

diş macunu

Diş macununun sivilce üzerinde etkili olabilmesi için, içeriğinin nasıl olduğu çok önemlidir. Normal, beyaz bir diş macunu işini görecektir. Ek özellikleri olan, beyazlatıcı ya da başka özellikleri olan diş macunları; cilt için uygun değildir. Yani içerisinde alkol, methanol, peroksit gibi ek maddeler yer alıyorsa; o diş macunu cildinizde tahrişlere sebep olabilir. Bir de kuru bir cildiniz varsa ya da cildiniz çok hassas ise; daha dikkatli olmalısınız.

Diş Macunu Sivilceye Nasıl Uygulanır?

Diş macunu ile sivilce tedavisinde genel uygulama, macunun geceden sürülmesi şeklindedir. Akşam yatarken, öncelikle yüzünüzü temizleyin. Böylelikle gözenekleriniz açılsın. Daha sonra da sivilcenizin üzerine, uygun olan bir diş macununu sürün. Sabaha kadar bu şekilde bekletebilirsiniz.

sivilce

sivilce

Çok hassas ya da kuru bir cildiniz yoksa, bu yöntem işe yarayacaktır. Fakat sabah yüzünüzü yıkadığınızda, uygulama yaptığınız bölgede aşırı kuruluk söz konusuysa veya tahriş olma durumu söz konusuysa; bir daha uygulamayın.

Join The Discussion