Sağlık

Diyet Günlüğü

Zayıflamak istiyorsanız bir gün içerisinde aldığınız kalori miktarını ve harcadığınızı enerjiyi bilmelisiniz. Çünkü düzensiz bir şekilde yapacağınız diyetle kesinlikle kilo veremezsiniz. Öncelikle bir gün içerisinde aldığınız kalori miktarını bilmelisiniz. Kalori hakkında yeterli bilgi sahibi olmanız zayıflamanız açısından büyük önem taşıdığını ileride görebileceksiniz.

Diyet günlüğünüzde önce yediğiniz yiyeceklerin kalori miktarını bilmelisiniz. Örneğin bir elmanın kalori miktarı yaklaşık 50 civarındadır. Bir bardak elma suyunun kalori miktarı 100 civarındadır. Eğer bir gün içerisinde bir elma ve bir bardak elma suyu tüketirseniz 150 kalori almış olacaksınız. Yediğiniz yiyeceklerin ve aldığınız kalorileri her gün bir deftere yazdığınız takdirde ileride sizin için olumlu sonuçlar verdiğini anlayabileceksiniz.

Bir gün içerisinde aldığınız kalori kadar harcadığınız enerjide önemlidir. Sabah ve akşam yapılan 30 dakikalık egzersizler 2000 kalori yakmanızı sağlayacaktır. Günde 1000 kalorilik yiyecek yediğiniz zaman 1000 kalori yakmış olacaksınız. Her gün 1000 kalori yakmanızla birlikte ayda sadece bu yöntemle 10 kilo verebilirsiniz. Az kalori almak için sebzeli yemekleri tercih etmelisiniz. Örneğin her acıktığınızda aç kalmanızın size bir faydası yoktur. Bu nedenle öğün aralarında sebzeli yemekleri tercih ediniz. Ayrıca her gün bol meyve tüketmeye özen gösterin.

Join The Discussion