Sağlık

Kalıcı Bir Şekilde Kilo Vermek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kilo vermek çoğu kişi için varılmış bir sonuç olmayabiliyor zira verilen kilolar kısa süre içerisinde yeninden alındığında tüm çaba boşa gitmiş oluyor. Kilo alıp kilo vermek döngüsü bazen gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Ancak burada ufak bir tiyo gerçekten çok önemli. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız verirsiniz; ancak kendinize kilo verirken söz verdiğiniz gibi kilo verdikten sonra bir daha fazla kiloları tekrar almayacağım diye de söz vermeniz gerekir. Mental açıdan kararlılık her işin başında gelir.

kalıcı kilo verme

kalıcı kilo verme

Önce Yaşam Şekli Değişmeli

Kilo vermek sizin için eziyet olmamalı. Kim kalori saymaktan ve yiyemediklerine üzüldüğü şeylerden zevk alır ki? Öncelikle bu tutumdan vazgeçmelisiniz. Eğer gerçekten sağlığınıza yönelik tehdit oluşturacak kadar kilonuz ve hormon bozukluklarınız yok ise bu tutumda diyetler gerçekten kilo verme şevkinizi de baştan kırabilir.

kilo vermek

kilo vermek

Kilo vermek kalori saymak değildir. Hepimiz biliriz ki yağ, şeker, tuz, aşırı karbonhidrat kilo verme açısından da sağlık açısından da zararlıdır. Kendi vücudunu tanıyan sizler ise, bunları minimum düzeyde tüketerek bilinçli bir beslenme alışkanlığı sayesinde, ayrıca istediğini de yiyerek kilo verebilir. Burada unutulmaması gereken en başta verilen söz ve kararlılıktır.

Daha sonra ise bol su tüketerek, hareket halinde olarak, sevdiğiniz egzersizleri yaparak, zararlı alışkanlıklardan (alkol, sigara gibi) olabildiğince uzak durarak sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz.

Join The Discussion