Yaşam

Havuz Suyu Analizleri Nedir?

Havuz suyu analizleri açık ve kapalı havuzlarda üstün koruma, dezenfekte işlemi, kullanıma uygunluk durumu, hijyen anlamında uygunluğu, suyun kalitesini ölçme gibi amaçlarla yapılan bir işlemdir. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması kararlaştırılmıştır.

Havuz Suyu Analizleri Nasıl Yapılır?

Açık veya kapalı havuz sahibi olanlar firmalara başvurarak havuz suyu analizleri paketlerinden seçerek gerekli özeni gösterirler. Firma, havuzun kenarından itibaren 50 cm uzaktan ve su üstünün 20 cm altından örnek alır. Form doldurularak alınan bu örneğe örnek numarası verilir. Örnek kabına bu numara yazılır. Böylece suyun başkasıyla karışma ihtimali ortadan kaldırılır.

Örneğin incelenmesi için alındığı andan itibaren 12 saat içinde deney yapılacak yere ulaşması sağlanır. Bu saat mikrobiyolojik analizler için geçerlidir. Kimyasal analizlerde 24 saat içinde ulaşması yeterlidir. Deney yapılacak alana gelen örnekler, biyologlar ve kimyagerler tarafından analizi yapılarak rapor haline gerilir.

havuz suyu analizleri

Havuz Suyu Analizlerini Yaptırmak Neden Önemlidir?

Havuz suyu analizleri sayesinde işlettiğiniz açık veya kapalı havuzun veya evinizin havuzunun sağlık açısından sorun çıkarmasını engellemiş olursunuz. Hastalıkların havuz gibi toplu kullanılan yerlerden daha çok bulaştığı göz önünde bulundurulursa bu analizlerin önemi daha net ortaya çıkar. Yılda belli dönemlerde bu analizlerin uzman firmalar tarafından yapılması gerekir. Şahsınıza ait veya iş yerinize ait olmasının burada hiç bir önemi yoktur. Aile içinde bile bulunan en küçük bir bulaşıcı hastalık, ailece bu durumdan etkilenmemiş yetecektir.

Havuz Suyu Analizi Yaptırırken  Firma Tercihi

Havuz suyunuzu analiz ettirmek istediğinizde bir çok firma ile karşılaşabilirsiniz. Ancak her firmanın kaliteli hizmet vermediği gibi, gerekli özeni göstererek uzman ekipler ile de çalışmadığı unutulmamalıdır. Sağlığınız için havuz suyu analizlerinizi işinin ehli firmalara teslim etmeniz gerekir. İşinde profesyonel kimyager ve biyologların varlığı firmanın başarı oranını gösterecektir. Bu konuda uzman destek almak isterseniz https://www.analizistek.com/havuz-suyu-analizleri sayfasını mutlaka incelemelisiniz. Bütçenize uygun şekilde 3-5 gün kadar kısa süre içinde elinize ulaşacak rapor sonucunda gönül rahatlığıyla havuzu kullanıma açabilirsiniz. Fiyat ve bilgi için sayfayı detaylı inceleyebilir, firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Join The Discussion