Yaşam

İstanbul’a Yakın Kaçamak Yapılabilecek Yerler

İstanbul sadece ülkemizin değil dünyanın da en güzel yerlerinden birisi. Tarihler boyunca değişik uygarlıklara başkentlik yapan bu kentte insan yoğunluğuna bağlı olarak ister istemez karmaşa ve kaos da yaşanıyor ve günümüzde insanlar küçük kentlerde yaşasa dahi çok yoğun olabiliyor ve arada nefes almak istiyorlar ki biz de bu yazıda özellikle İstanbul’da yaşayanlar için kentin yakınlarında günübirlik ya da hafta sonu kaçamak yapabilecekleri yerlerin bazılarını derledik.

ağva

ağva

Hepimiz kısa bir molayı hak ediyoruz.

  • Ağva: Birçok dizi ve filmde karşımıza çıkan bölge Göksu nehrinin kenarında huzur arayanlar için adeta biçilmiş kaftan. Nehir kenarında uzun yürüyüşler yapan hepsi birbirinden güzel konaklama alanlarında kafanızı dinleyebilirsiniz. Huzurun tam adresi.
  • KefkenKerpe: Fotoğraf çekenlerin gözde alanlarından olan Kefken ve Kerpe İzmit il sınırları içinde olup oralara gitmiş iken Pembe Kayalar da fotoğraf çekmeden dönmemeniz ve Karadeniz’in sesini dinlememeniz haksızlık olur.
  • Kartepe: Yine İzmit sınırları içinde olan kış aylarında kayak yapmak için uzaklara gitmek istemeyenler için ideal.
kartepe

kartepe

  • Yuvacık: İzmit ile İstanbul’un birleştiği göz önüne alınırsa çok da uzak da olmayan bir yer ama yeryüzünde cennet neresidir sorusunun açık adresi. Dere kenarında uzun yürüyüşler yapabilir, mangalınızı yakabilirsiniz.
  • İznik: Çinileri, gölü ve tarihi dokusu ile başka bir dünyada olmak isteyen herkes için ideal olan bir yer.
  • İğneada: Ülkemizin en önemli milli parklarından olan İğneada tam bir yeşillikler diyarı ki herkes mutlaka görmeli.

Join The Discussion