Yaşam

Kapadokya’ya Gitmek İçin 10 Neden

Coğrafi konumu ve farklı atmosferi ile gerek yerli gerekse de yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği turizm yerlerinden birisi Kapadokya’dır. Büyülü atmosferi ile hem gecesi hemde gündüzü ile bir başka güzel olan Kapadokya’yı ziyaret etmeniz için en az 10 temel nedeniniz var. Dünyanın açık müzesi olarak isimlendirilen Kapadokya her mevsim farklı güzelliklere sahiptir.

kapadokya

kapadokya

Özellikle Uzakdoğu ülkelerinden milyonlarca turiste ev sahipliği yapan insanların Kapadokya’yı görmesi ve gezmesi için en temel nedenlerinden bir tanesi UNESCO miras listesinde olan Göreme açık hava müzesidir. Kapadokya’ya gitmenize gerektiren ikinci neden ise Paşabağı bölgesi, Rahipler vadisi ve eşsiz güzelliğe sahip kaya otelleridir.  Her bölgesinde ayrı bir güzelliği barındıran Kapadokya içinde bulunan Kızılırmak’ı görmek, gondol turu yapmakta son derece zevkli bir etkinliktir.

Masalsı ve Büyüleyici Bir Şehir

Çamurdan yapılan çömleğin şekil bulduğu Avanos’ta her daim turistlerin uğrak mekanıdır. Birçok medeniyetin yaşadığı yer altı şehri ve UçhisarKalesi’de Kapadokya’ya gitmeniz gereken nedenlerden bir tanesi olmuştur.

kapadokya balon

kapadokya balon

Masalsı bir yer arayanların uğrak mekanı olan Kapadokya’da dünyanın en büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi’ni görmek ve vadi içinde trekking yapmak Kapadokya’da sahip olacağınız ayrıcalıklardan birisidir. İnsan azmini gösteren Derinkuyu yeraltı şehri,güneşin batışını izleyebileceğiniz Kızıl Vadi manzarası, birçok Türküye konu olan ve konaklar şehri olan Ürgüp, üzüm bağları ile meşhur Güvercinlik Vadisi, Kapadokya’ya gitmeniz ve görmeniz gereken nedenlerin bazılarıdır.

Join The Discussion