Güzellik

Maskara Nasıl Kullanılmalıdır?

Maskara, kirpiklerin daha uzun ve dolgun görünmesine yardımcı olmaktadır. Lakin başta gözlerin sulanması olmak üzere pek çok farklı sebepten ötürü gözdeki maskara akacak ve ortaya kötü bir görüntü çıkacaktır. Böylesi durumlar ile karşılaşmamak adına ise maskaranın doğru şekilde kullanılması gerekmektedir.

maskara kullanmak

maskara kullanmak

Doğru Maskarayı Seçin

Kadınların öncelikli olarak dikkat etmeleri gereken şey, kirpikleri için doğru maskarayı seçmek olmalı. Şimdilerde oldukça geniş bir yelpaze üzerinden kadınlara sunulan maskaralar sayesinde kirpiklerin ihtiyaç duyacakları her şey onlara sunulmuş olacak.

Sonraki adımda ise sıra maskaranın sürülmesine geliyor. Birçok kadın maskarayı kirpik diplerinden itibaren sürerler. Halbuki doğrusu, kirpik diplerine bulaştırmadan sürmektir. Böylece maskaranın göz diplerine doğru akmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

maskara sürmek

maskara sürmek

Birçok kadın maskaraları ne kadar eskimiş olursa olsun bunları atmak yerine kullanmaya devam etmek istiyorlar. Halbuki bu maskaraların özellikle kış aylarında mutlaka taze olmasına özen gösterilmelidir.

Maskara fırçalarında bir süre sonrasında kalıntıların oluşması son derece normaldir. Bunların temizlenmemesi sonrasında topaklanmalar oluşacaktır. Fırçanın üzerindeki topaklar daha sonrasında ise kirpiklere bulaşıyor. Dolayısıyla kirpiklerde de oldukça kötü bir görüntü kendini göstermiş oluyor.

Aşırı soğuk ve yağmurlu günlerde kadınların büyük bir kısmı suya dayanıklı maskaraları kullanmayı tercih ediyorlar. Bu sayede akma sorunu ortadan kaldırılmış oluyor. Fakat bu maskaraları kullandıktan sonra temizlenmesine çok dikkat edilmelidir. Aksi halde maskara kirpiklerde birikecek ve kirpikler zarar görecektir.

Join The Discussion