Güzellik

Ciltte Oluşan Çatlaklar İle Baş Etme Yöntemleri

Vücutta çatlak oluşmasının kimi nedenleri var. Bunların en başında elbette hamilelik dönemi geliyor. Bunun yanında genetik faktörler, kişinin düzensiz olarak kilo alıp vermesi, ağırlık kaldırma gibi nedenler çatlak oluşumuna neden oluyor.

Kuşkusuz çok istesek de kimi zaman çatlakların oluşumuna engel olamıyoruz ama yine de bu çatlaklar için bazı şeyler yaparak onlardan kurtulmayı deneyebiliriz.

çatlak kürleri

çatlak kürleri

İşte O Yöntemler

Sağlıklı Beslenme:  İşin en temel noktalarının başında sağlıklı beslenme geliyor. Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durma, sağlıklı pişirme teknikleri, balığı mutfaklardan eksik etmeme, unlu ve şekerli yiyecekleri tüketmeme, sebze meyve ağırlıklı beslenme işin püf noktaları. Tabi ki bol bol su içimi de.

Evde Zeytinyağı ve AloeVera ile Kendi Kreminizi Yapma:  Görünür yerlerde oluşan çatlaklar sizi çok rahatsız ediyorsa saf zeytinyağı ile nektarlardan alacağınız aloevera bitkisini birleştirerek bir krem elde edebilir ve bunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım ile harika sonuçlar elde edeceğiniz kesin.

çatlak kremi

çatlak kremi

Kakao Yağı Kullanımı:  Nektarlardan alacağınız kakao yağını çatlakların olduğu yerlere sürerek bir süre sonra bu sorunu kökünden çözebilirsiniz. Kakao yağı olmaz derseniz lavanta yağını da kullanabilirsiniz.

Egzersiz Yapma:  Spor bu işin olmazsa olmazlarından düzenli spor yapılması, bedeninizin sıkılaşmasını sağlayacağından bu deformasyonları da bir süre sonra ortadan kaldıracaktır.

C vitamini Kullanımı:  Yaşamımızın olmazsa olmaz vitaminlerinden olan C vitamini gerek ilgili sebze ve meyveler ile gerekse özel C vitamini kürleri ile tüketmek, çatlaklara karşı etkin bir tedavi yöntemidir.

Join The Discussion