Güzellik

Saç Uzatma Yöntemleri

Hanımların en hassas oldukları yerleri saçlarıdır. Özellikle duygusal değişim yaşadıkları dönemlerde saçlar en çok bu durumdan etkilenen bölgedir. Hanımlarda duygusal değişimi sık sık yaşayınca saçların bir uzayıp bir kısalması ya da renkten renge girmesi kaçınılmazıdır. Bir anda kısacık olan saçlarına alışmakta zorlana hanımlar tekrar uzatmanın yollarını arıyor. Saçlarınızın tekrar uzamasını ve omuzlarınızdan aşağı dökülmesini istiyorsanız size vereceğimiz basit önerilerle saçlarınızı kısa zamanda uzatabilirsiniz.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Saç Uzatma Teknikleri

Saçlarınıza boya, ısı ve işlemi sık sık yapıyorsanız bu alışkanlıklarınıza biraz ara vermenizi öneririz. Daha hızlı uzaması için saçlarınızı şımartmanız gerekli. Öncelikle sıkı saç tokalarını bir köşeye kaldırın ve mümkünse uzun süre kullanmayın. Saçlarınızın dökülmesine neden olan bu toklar aynı zamanda saçlarınızın hava almasını engeller. Daha gevşek tokalarla ve ya örgülerle saçlarınızı toparlayabilirsiniz.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Yediğiniz içtiğiniz besinler vücudunuza yarar sağlıyor. O yüzden sadece dışardan saç bakımı yapmak yanlış olacaktır. Yediğiniz besinlerinde değerleri önemlidir. Omega açısından zengin besinler saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Bu yüzden balığı sofranızdan eksik etmeyin. Haftada en az 2 kez balık yiyin.

Saçlarınıza çeşitli maskeler uygulayabilirsiniz. Badem yağı, argan yağı, zeytinyağı içeren karışımlar saçlarınızı kökten uca besler ve daha hızlı uzamasını sağlar. Ayda 2 cm üzerinde uzama garantisi veren kimyasal ürünleri asla kullanmayınız. Bu tarz ürünler saçlarınızın kalitesini düşürür.

Join The Discussion