Güzellik

Erkeklerin En Fazla Para Harcadığı Popüler Estetik Ameliyatları

Kilolarından, fazlalıklarından memnun olmayan sadece kadınlar değil, örneğin; ABD Ulusal Veri Bankası açıklamasına göre 2015 yılında yalnızca erkekler üzerinde 1,2 milyon işlem yapıldı. Plastik cerrahi ile daha iyi görünmek isteyen, estetik harcamaları yapan modern erkek, görünüşe göre klasik erkek kalıplarını kırıyor. Bakalım en popüler prosedürler ve maliyetleri neler?

estetik

estetik

  • Liposuction: Ortalama maliyeti 3000 $ olan Liposuction birkaç gün içinde normal aktivitelere (iş de dâhil olmak üzere) geri dönebilmeye imkân verdiği için oldukça popüler.
  • Burun ameliyatı: teknik adı “rinoplasti” olan burun ameliyatları artık kişinin hastanede bir gece kalmasını bile gerektirmiyor. Burnun işlevini iyileştirmek veya şeklini değiştirmek için erkekler ortalama 4000 $ harcıyor.
  • Göz kapağı ameliyatı: Geçtiğimiz yıl 30 binin üzerinde erkek göz kapağı ameliyatı geçirdi. Alt göz kapaklarının pıhtılaşmasını en aza indirme, üst göz kapaklarının sarkıklığını düzeltme, görme düzeyini iyileştirme gibi fonksiyonlar için erkekler ortalama 3000 $ harcıyor.
estetik yaptırmak

estetik yaptırmak

  • Meme küçültme – Jinekomasti tedavisi: Evet, erkekler de göğüs cerrahisine de sahip olabilirler ve geçen yıl 30 binin üzerinde erkeğin meme küçültme estetiği yaptırdığı biliniyor. Ameliyat sonrası genellikle işine geri dönebilen erkekler seksi bir göğse sahip olmak için ortalama 3500 $ harcıyor.
  • Kırışıklık ameliyatları – Facelift: Kırışıklıklar cinsiyete göre ayrımcılık yapmıyor, bu nedenle bir facelift ameliyatının ortalama 7,286 $ olmasına rağmen geçtiğimiz yıl 13 binin üzerinde erkeğin yüz ameliyatı geçirmesi şaşırtıcı değil.

Join The Discussion