Yaşam

Starbucks Coffee Bayilik Şartları Nelerdir? Kazandırır Mı?

Starbucks Coffee, 1971 yılında ABD’de kurulmuş ve bugün hem dünyanın hem de ülkemizin en önemli kahve zincirlerinden biridir. Starbucks Coffee, şu anda 70’den fazla ülkede en az 28 bini aşkın şubede müşterilerine hizmet vermektedir. Yaklaşık 300 bin eleman çalıştıran firma yılda en az 30 milyar dolara yakın kazanç sağlamaktadır.

Starbucks’da birbirinden farklı yüzlerce kahve çeşidi bulabilişiniz. Her biri birbirinden lezzetli kahveleri ile dikkat çeken Starbucks Coffee, her gün on binlerce insan tarafından ziyaret edilmektedir. Starbucks’ın tüm şubeleri müşteri odaklı çalışmaktadır. Starbucks Coffee ülkemizde kahve dünyası açmak isteyenler için bayilik vermektedir. Ancak bunu belirtelim ki açtığınız bayilik asla sizin kişisel bayiliğiniz olmuyor. Starbucks Coffee bayilik alarak sadece Türkiye temsilcisi olabiliyorsunuz. Starbucks Coffee almak diğer bayilikleri almaktan çok daha zordur.

Bayilik Şartları

Starbucks Coffee daima marka adını ve kimliğini korumak ister ve bu nedenle de bayilik vereceği kişiler çok özenle seçer. Starbucks bayilik alma şartlarının kolay olmadığını belirtelim. Özellikle ülkemizde bayilik almak oldukça zordur. Ülkemizde Starbucks işletme lisansları Shaya Grup’tadır. Bu nedenle şubeleri kendileri kuruyor ve bayilikleri kolaylıkla vermiyor. Starbucks Coffee bayilik almak için aranan bazı şartlar şunlardır:

  • Bayilik alacak kişi girişimci bir ruha sahip olmalı ve özellikle kahve sektöründe kendine güvenmeli, bu alanda tecrübe sahibi olmalıdır.
  • Starbucks Coffee bayilik alacak olan kişi Starbucks kültürüne uyum sağlayabilmelidir.
  • Starbucks Coffee bayilik almadan önce firmanın sunmuş olduğu tüm eğitimleri eksiksiz olarak tamamlamalı ve eğitimlerde başarılı olmalıdır.
  • Starbucks bayilik alabilmek için yatırımcının gerekli yatırım bedelini karşılayabiliyor olması gerekmektedir. Bu bedel en az 500 bin dolardan başlamaktadır.

Starbucks Coffee ülkemizde ana distribütörler tarafından açılmaktadır. Starbucks Coffee Türkiye temsilcisi ise Shaya Kahve A. Ş’dir. Açılan tüm şubeler burada toplanır. Daha detaylı bilgi almak için Shaya Grup’a ulaşabilirsiniz.

Starbucks Coffee’nin Felsefesi

Starbucks Coffee çok uzun senelerden beri hizmet veren en büyük kahve zinciridir. Starbucks Coffee ülkemizde ilk şubesini 2003 senesinde açmıştır. Kurulduğu günden bu yana müşterilerine keyifli ve rahat bir deneyim sunarak marka adını daha ileriye taşımayı hedeflemektedir. Bu tutumunu kurulduğu yıllardan itibaren hedef edinmiş ve günümüzde de hala aynı hedefler doğrultusunda hareket etmektedir. Starbucks Coffee geleneksel kahve kültürünün dışına çıkmış, alışılmamış tarzlar üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Firma kurulduğu günden itibaren marka adına ve kimliğine oldukça önem vermektedir. Bu nedenle birlikte çalışacağı tüm elemanları özenle ve titizlikle seçmektedir. Starbucks Coffee’nın bu kadar popüler olmasının birçok nedeni vardır. En önemli nedeni ise kahvelerinin lezzetidir. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen Starbucks Coffee ilk gün ki lezzetini itina ile korumaktadır. Bu nedenle varlığını ve popülerliğini günümüze kadar korumayı başarmıştır.

Join The Discussion