Güzellik

Yüz Şeklinize Göre Makyaj Teknikleri 

Yüz şeklinize göre makyaj teknikleri doğru makyaj yapmak ve etki oranını artırmak açısından gerekebilir. Özenli makyaj gereken hallerde yüz şeklinizi dikkate almak faydalı olur.
Yüz şekilleri alın, çene ve yüz en genişliği durumuna göre bazı hesaplamalar barındırmaktadır. Genel olarak bazı şekillere göre bunu belirleyebilirsiniz. Makyajda ideal olan görüntüyü kendiniz belirleyebilirsiniz.

Yüz Şekilleri ve Kusursuz  Makyaj Teknikleri

Oval yüz şekilleri makyaj yaparken genellikle ideal bir ölçüt olarak kabul edilmektedir. Fakat bunu kendiniz kabul etmek zorunda değilsiniz. Önerilere göre alternatifleri de oluşturabilirsiniz.

1 .Oval Yüzde Makyaj

Oval yüzde genellikle hemen her makyaj türü güzel sonuç verebilir. Gözleriniz küçükse, açık tonda geçişli renk far kullanabilirsiniz. İri gözler varsa da koyu far ve kontur uygulamasına çok odaklanmadan makyaj yapılabilir.

2. Kare Yüz Şekilleri

Kare yüz şekilleri çene, yanak genişliği ve alında keskin hatlı genişlikle görülmektedir. Yanak kısımlarında ve çene altlarında gölgeli inceltme yoluna gidilebilir.

3. Geniş Yüzlerde Makyaj Nasıl Olmalı?

Çene kısmından ziyade yanak ve alın genişliği çoksa, bu iki bölgede koyulaştırıcı daraltma çalışmaları olabilir. Oval yüz geniş yüzlerde ölçü olarak alınabilir.

4. Elmas Yüzlerde Aydınlatıcıya Odaklanın

Elmas yüzde yanak çukurları zayıflık ve kemik yapısı kaynaklı daha belirgindir. Yüzde altıgen benzeri bir görüntü oluşmaktadır. Oval ve yuvarlak yüz oluşmasına odaklanılması önerilir. Aydınlatıcı ürünleri yanak ve göz altlarında yoğunlaştırabilirsiniz. Renk geçişlerini iyi ayarlamak gerekmektedir.

5. Yuvarlak Kalp Yüz Şekli Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kalp yüz şekli yuvarlak yüze yakın ölçülerde makyaj teknikleri gerektirebilir. Yuvarlak kısımda yanak genişliğinin azaltılarak yüzün uzun gösterilmesi amaçlanmaktadır. Burun konturu inceltilerek yanaklarda aşağı doğru renk geçişleri ayarlanabilir.

6. Uzun Yüzler Nasıl Makyaj Yapmalı?

Çene ve alın arasındaki uzunluk diğer yüzlere göre daha fazladır. İsteğe göre yanaklardaki incelik hafif genişletilebilir. Ovalleştirme için yanaklarda aydınlatıcı daha çok kullanılabilir. Alın bölgesinde uygulanan aydınlatıcılar da etkiyi artırabilir.

Evde Makyaj Nasıl Yapılır | Klasik  Makyaj Teknikleri

Kolay makyaj yapımı için cilt alt yapısı ve göz makyajı en önemli kısımdır. Temizlediğiniz cilde isteğe göre kapatıcı, fondöten ve pudra sürdükten sonra göz makyajı yapılabilir. En son da renk uyumuna göre ruj sürülebilir.

Join The Discussion