Yaşam

Billbord Reklam ile Tanıtım

Reklam günümüz de olduğu kadar geçmişte de en önemli pazarlama tekniğidir. Bu teknik sayesinde hedef kitleye ulaşılarak satış ağı genişletilir. İstenen kar marjına ulaşılmasında büyük reklamların, afişlerin kısaca billboard reklamların payı da azımsanmayacak kadar fazladır. Billboardlar reklam literatüründe farklı bir anlam taşıyarak hareket halinde olan kitlenin sürekli geçtiği mekânlarda oluşturularak zihne markanın kazınmasını sağlarlar.

reklam yapımı

reklam yapımı

Billbord Reklamın Yararları

  • Reklam Bütçesine katkı

İnsanlar oldukça unutkanlardır. Bir markanın sürekli olarak reklam yaparak zihni tazelemesinin sebebi de budur. Uzun müddet reklam arası verilmesi o markanın yok oluşu anlamında da gelir. Billboard reklam bu konuda firmalara yirmi dört saat kesintisiz reklam fırsatı sunarak en ekonomik bütçeli tanıtım olanağı sunuyor.

  • Etkili ve Kesin Sonuçlu olması

Yapılan araştırmalara göre markaların billboardlar da oluşturmuş oldukları ürün tanıtımları sayesinde ürün ya da hizmetin satışa geçişi artarak, televizyon, radyo ya da gazete gibi ilan reklamlarına göre daha etkili ve kesin sonuçlar doğuruyor.

reklam yapmak

reklam yapmak

  • Reklamın Canlı Kalmasını sağlar

İlan veya duyuru tahtası olarak anılan billboardlar çeşitli olup hedeflenen kitlenin geçiş güzergâhına göre konumlandırılması en önemli detaydır. Yol kenarları, büyük caddelerde ya da otobüs duraklarında sıklıkla rastlanabilecek bu ilanlar sayesinde satışınızı ve tanıtımınızı yaparak insanların zihinlerinde markanızın ya da ürününüzün adını netleştirip canlandırabilirsiniz. İnsanlar zihinlerine kazınan ürünleri beyinlerinde canlandırdığı zaman o ürünün en ideal ve en doğru olduğu fikrine daha kolay adapte olurlar. İlan tahtaları sayesinde ürünün canlandırılması sürekli tekrar eden bir olguya dönüşür.

Join The Discussion