Dekorasyon

Modern Dekorasyon Fikirleri

Modern dekorasyonun moda olması ile birçok değişiklik mekanları bambaşka hale getirmeyi başardı. Zira büyük ve odayı dolduran koca mobilyalar yavaş yavaş yerini minimalist ve modern mobilyalara bıraktı. Aksesuarlar sadeleşti ve duvarlara daha koyu renkler hakim olmaya başladı. Özellikle gri ve siyah gibi koyu renkli duvarlar, açık renkli çerçevelerle birleştiğinde gayet şık bir görüntü oluşturuyor.

Modern Dekorasyon Fikirleri

Modern Dekorasyon Fikirleri

Duvarları Yenilemenin Vakti Geldi!

Evin daha aydınlık odalarında ya da iyi yerleştirilmiş aydınlatmalar ile birlikte yaptığınız bu konsept boğuk bir oda oluşmasını engelleyecektir. Eğer eviniz küçükse ama yine de denemek istediğiniz bir dekorasyon fikri ise sadece bir ya da iki duvarı koyu tonlara boyayarak daha aydınlık bir alan sağlayabilirsiniz. Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız ve bahçeye açılan bir kapınız var ise bu bölümde koyu gri bir duvar, minimalist bir lambader, küçük sade aksesuarlar kullanarak bu bölümün havasını değiştirebilirsiniz. Duvar kağıtları evinizi dekore etmede size çok yardımcı olacaktır.

Modern Dekorasyon Fikirleri

Modern Dekorasyon Fikirleri

Çok farklı desenler ve dokularla günümüzde çeşitliliğini artıran duvar kağıtları uygulama alanları konusunda da büyük değişikliğe gitmiş durumda. Duvarları kaplama kullanılmaya başlanan yöntemlerden biri de kumaş kaplamaları oldu. Kumaşın farklı dokusuyla birlikte bütünleşen mobilyalar göz kamaştırıcı durabilmekle birlikte kalıcılığının az olması da dezavantajlarından biri durumda. Yine de kısa süreli değişikleri sevenler için farlı bir tercih olabilmekte. Modern dünyanın modern dekorasyonu ile artık sade şıklığı yakalamanın vakti geldi de geçiyor bile.

Join The Discussion