Sağlık

Site Yöneticisi Kaç Yılda Bir Seçilebilir?

Site ve benzeri yaşam alanlarında birçok farklı insan aynı anda ortak yaşam alanlarından faydalanır. Bu ortak yaşam alanlarında istenen temiz ve ferah ortamın sağlanmasında ise yöneticilerin payı vardır. Yönetici seçimlerinde çoğunlukla site ya da buna benzer alanda ikame eden kişiler arasından tercih yapılır. Fakat bunun yanı sıra site yönetici firmalarından da destek olarak uzman kişilerin yardımı ile daha etkili bir sonuca ulaşılabilir.

Site yöneticilerinin seçimi her yıl yapılmalıdır. Yönetici olarak görev alan kişide oylamaya katılabilir. Belirlenen günde tüm site sakinlerinin oy birliği ile seçilecek olan kişinin yanı sıra yönetici denetçisinin de seçilmesi gerekir. Bu seçimlerin ardından ise sonuç karar defterine geçilir. Görevli yöneticinin yöneticiliği bırakmak istemesi, yönetici ile ilgili şikâyetler ve buna benzer durumlarda ise yıl beklenmeden yeni yönetici seçilebilir.

Yöneticinin Görevleri Nelerdir?

Site ve benzeri alanlarda huzurlu ve ferah bir ortamın sağlanmasında görev alan yönetici aynı zamanda aylık ödenen aidatları da toplar. Toplanan aidatları tasarruflu bir bicinde harcamak ile görevli olup bunun yanı sıra arıza ve onarım işlemleri ile ilgili de hızlı ve kaliteli seçimlere yer vermesi önemlidir. Sadece arızaların oluşumunda değil oluşabilecek olan arıza ve benzeri durumlar ile ilgili de öngörüde bulunan bir kişinin düzenli olarak site içinde görevli olması için firmalardan da destek alınabilir.

Join The Discussion