Diyet

Sizi En Çok Acıktıran ve Kilo Aldıran Besinler Nelerdir?

Özellikle kilo vermek isteyenler iştah arttıran bazı yiyeceklerden uzak durmalılardır. İştah arttıran yiyecekler miktarı az olsa da tüm diyetin seyrini değiştirebilir. “Bunu yesem bir şey olmaz ya”, “O kadar süreden sonra bunu yemeği hak ettim “gibi düşünerek bu masum gözüken kilo aldırıcı yiyeceklerle aranızı eğer açmazsanız yaptığınız diyet muhtemelen boşa gidecektir.

Acıktıran Besinler

Acıktıran Besinler

Yükselen kan şekerini düşürmek için vücut daha fazla insülin salgılar, bu durumda ise kan şekeri tekrar düşer ve kişi acıkır. Yani bu bir kısır döngüdür. İnsülin aslında kısır döngüyü oluşturmuyor. Burada bilemeniz gereken şey dengeli ve düzenli beslendiğiniz sürece daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissetmez, dolayısıyla daha sık yemek yemezsiniz.

Bu Besinler Nelerdir?

Kan şekerinin denge tutulması içinse sağlıklı diyet ürünleri tercih edilmelidir. Az yağlı yoğurt, çorbalar, Çin yemeklerinin bir çoğu, sakız, düşük lifli besinler, yumurta beyazı gibi besinleri ise kontrollü tüketmeniz gerekir. Çünkü Bu besinlerin bir çoğu yedikçe yediren cinsten besinlerdir.

Acıktıran Besinler

Acıktıran Besinler

Kazain, süt içerisinde bulunan bir bileşiktir. Ama bu ieçrik herkes bilmese de glisemik indeksi düşük olmasına rağmen sürekli acıkma hissi uyandırır. Bu nedenle peynir tüketirken ekmek ile birlikte ya da ekmek arası şeklinde tüketmekten kaçının.

Az yağlı yoğurtlar ise tam yağlı yoğurtlara göre daha yüksek karbonhidrat oranı içerdiği için kan şekerini de hızla yükseltiyor. Kan şekerinin hızla yükselmesiyle de sürekli acıkma hissi yaşanıyor.

Join The Discussion