Diyet

Zayıflamanın Yolları

Kilo problemi, günümüzde en sık karşılaştığımız sorunlardan biri. Bunun sebebi sağlıksız besin tüketimi olabildiği gibi, genetik problemler de olabiliyor. Eğer ciddi bir sorun varsa, bunun için doktora danışmak, belki de bir diyetisyen eşliğinde çalışmak gerekir. Fakat ciddi bir sorun yoksa, beslenmenin dengesizliğinden kaynaklanan bir durum söz konusu ise; bazı yollarla bu kilo sorunu çözülebilir.

Zayıflamanın Yolları

Zayıflamanın Yolları

Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

  • Su tüketimi çok önemli! Su, nerdeyse her derde deva olan bir nimettir. Fazla kilolu kişilere suyu çok fazla tüketmeleri önerilir. Zira su, tokluk hissi vererek daha az yemek yemenizi sağlıyor.
  • Karbonhidrat ve yağ tüketiminden mümkün olduğunca uzak durun. Protein içerikli besinler tüketmeye özen gösterin. Protein, iştahınızı bastıran bir özelliğe sahiptir.
  • Spordan kaçmayın! Sporu yaşam biçiminiz haline getirin. Spor olmadan zayıflamanın mümkünatı yoktur. Spor yapamıyorsanız, o gününüzü hareketsiz de geçirmeyin. Her yere arabayla gitmeyin mesela. Çok uzak olmayan yerlere yürüyerek gidin ki bu size spor olsun! Hareketsiz kalan vücut; yağ, karbonhidrat ve proteinleri yakamaz. Dolayısıyla, ne kadar az yeseniz de, spor olmadan olmaz!
Zayıflamanın Yolları

Zayıflamanın Yolları

  • Düzenli uykudan sakın vazgeçmeyin! İnsan vücudunun düzenli bir şekilde uyumaya ihtiyacı vardır. Uykusuz kalan vücudun bir şeyler yeme ihtiyacı, düzenli uyuyan vücuda göre daha fazladır. Bu nedenle uykusuz kalmaktan sakının…
  • Kilo verdirici ilaçlar kullanmaktan kaçının! Bu ilaçlar fayda sağlar gibi olsa da aslında vücudunuza birçok zarar verir. Bu ilaçların yan etkileri, faydalarından daha çoktur.

Kilo verme yolunda size lazım olan tek şey “sabır”dır aslında. Eğer sabırlı bir şekilde beslenmenize dikkat ederseniz, bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Join The Discussion